SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

Akran Zorbalı nedir?

Akran Zorbalı nedir?

‘Akran Zorbalı’ birçok kişinin hayatında en az bir kez karşılaştığı olumsuz bir durumdur. Farklılıklarımızdan dolayı akranlarımız tarafından mutlaka bir veya birçok kez kez zorbalığa maruz kalmışızdır. Uz. Dr. Deniz Yıldız İlk ve Ortaokul öğrencilerine yönelik Akran Zorbalığı konusunda bir seminer gerçekleştirdi.

Bandırma Özel Hastanesinde görev yapan Psikiyatri Uzmanı Dr. Deniz Yıldız’ın Özel Bandırma Koleji’nin konferans salonunda verdiği seminere öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Özel Bandırma Koleji’nin konuğu olarak seminere katılan, Akran Zorbalığını tarif eden ve bu konuda yapılması gerekenleri anlatan Psikiyatri Uzmanı Doktor Deniz Yıldız, hem bu duruma maruz kalan kişilerin neler hissettiğini hemde zorbalığı gerçekleştiren kişilere karşı nasıl davranması gerektiği konusunda bilgiler verdi.  

Çocuk Hakları ve Akran Zorbalığı konusunda çocuklara bilgi veren Uz. Dr. Yıldız daha sonra çocuklardan gelen soruları yanıtlayarak, onlara karşılaştıkları zorbalık karşısında nasıl davranması gerektiği konusunda önemli ipuçları verdi.

Türkiye’de ‘Haklara Saygılı’ okul olarak Unicef’ten bronz madalya aldıklarını belirten Özel Bandırma Koleji’nin Genel Müdürü Nur Arıkut, Unicef RRSA kapsamında yürütülen bir proje nedeniyle özellikle aynı yaştaki çocukların ‘'Akran Zorbalığı ve Çocuk Hakları'' konusunda bilinçlendirmek ve, hem çocukları hemde velilere bu konuda farkındalık oluşturmak için bu ve bunun gibi etkinlikleri devam ettireceklerini söyledi.

Genel Müdür Nur Arıkut Psikiyatri Uzmanı Dr. Deniz Yıldız’a kendilerini kırmayarak Çocuk Hakları konusunda kendilerine vermiş oldukları destekten dolayı teşekkürlerini ileterek Uz. Dr. Deniz Yıldız’a çiçek verdi.

Seminerin ardından özel görüşmek isteyen öğrencilerle de bir süre sohbet eden Uz. Dr. Yıldız ise, akran zorbalığının önemli bir konu olduğunu ve amacının ise bu konuda çocuklara faydalı bilgiler vermek istediğini ileterek, okul yönetimine sağlamış oldukları bu fırsattan dolayı teşekkürlerini iletti.

 

 

 

 

 eeeeeee

 

Haber Tarihi : 5/31/2018 3:48:59 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR