SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

Karacabey Belediye Başkanından Önemli Ziyaret

Karacabey Belediye Başkanından Önemli Ziyaret

Basına açık olarak gerçekleştirilen ziyarette son birkaç yıldır atıl durumda olan Susurluk Şeker Fabrikası’nın yeniden faaliyete geçirilmesinin önemi ve bu konuda yapılması gereken çalışmalar konuşulurken iki Başkanda Belediyelerinin çalışmaları hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.

Şeker Fabrikasının yeniden faaliyete geçmesinin önemine değinen Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan; “Şeker fabrikasının yeniden faaliyete geçmesiyle sağlıklı şeker üretimi gerçekleşecek. Gelecek nesillerimiz NBŞ (nişasta bazlı şeker) denilen ürünün tehdidini yaşamayacak. Susurluk Belediye Başkanı ile birlikte Tarım Bakanlığına randevu talebinde bulunduk. En kısa sürede durumu onlara aktarıp Şeker fabrikamızı yeniden faaliyete geçmesi için hep birlikte çalışmalara başlayacağız” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Mirza; “ Fabrikanın yeniden faaliyete geçmesi ile çiftçilerimize yetiştirmesi için yeni bir ürün seçeneği sunulmuş olacak. Çiftçilerimizin farklı ürün çeşitliliği ile ürünleri değerlenecek alternatifleri artacak. Ayrıca küspesi ile hayvancılığa katkı sağlayacak. Bandırmanın civar il ve ilçelerinde pancar yetiştirmekte. Buda fabrikanın yeniden faaliyete geçmesi ile pancar üretimi artacak buda büyük bir işçi istihdamı demek. Bir çok vatandaşımıza iş imkanı sunulmuş olacak” dedi.

Haber Tarihi : 1/3/2017 12:01:54 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR