SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

Orman yangınlarına karşı personel eğitildi

Orman yangınlarına karşı personel eğitildi

Balıkesir Orman İşletme İl Müdürlüğü yangınların artış gösterdiği sıcak havalar öncesinde bütün ilçelerde personele yönelik eğitimler veriyor. Uygulamalı olarak yapılan eğitimlerde yangın anında alınması gereken önlemeler hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

Bu kapsamda Bandırma Orman İşletme Müdürlüğü Personeline 2018 yılı yangın sezonu öncesi Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğü Yangınla Mücadele Şube Müdürü Osman ONAT ve Makina Mühendisi Arif Terzioğlu tarafından eğitim verildi.

Bandırma Orman İşletme Müdürü Taner NİŞANCI eğitim başlangıcında 2018 yılının orman yangınları açısından kazasız belasız bir şekilde geçmesini temenni ederek, yapılacak eğitim çalışmalarıyla yangına karşı bilinçli ve donanımlı bir şekilde hazırlanmanın önemine değindi. Yapılan eğitim ile Bandırma Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Bandırma, Erdek, Marmara, Gönen, Sarıköy, Aladağ, Manyas, Karşıyaka ve Susurluk Orman İşletme Şefliklerinde görev yapan Orman İşletme Şeflerine, Muhafaza Memurlarına ,Arazöz ve İlk Müdahale araç Şoförleri ile Kule görevlilerine eğitim verildi.

Şube Müdürü Osman Onat ise her yıl yangın sezonu öncesinde yapılan bu eğitimler ile yangın ekiplerinin bilgilerinin tazelenmesi, ekip ekipman eksiği varsa tespit edilmesi ve yangın konusunda karşılaşılan zorluklar ve çözüm önerilerinin ele alındığını belirtti.

Haber Tarihi : 5/2/2018 12:59:39 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR