SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

Böbrek Taşı Tedavi Edilmezse Kalıcı Hasar Bırakır !

Böbrek Taşı Tedavi Edilmezse Kalıcı Hasar Bırakır !

 Op. Dr. Onur Yıldırım böbrek taşının insanların günlerce sancı çekmesine ve yaşam kalitesinin düşmesine neden olduğunu, tedavi edilmediği takdirde de kalıcı böbrek hasarına sebep olacağını belirterek, bu konuda önemli uyarılarda bulundu.

Bandırma özel hastanesinde görev yapan Uz. Dr. Onur Yıldırım Ürolojik hastalıklar içinde en sık görülenin böbrek ve böbrek kanalı taşları olduğunu ve artık bu tedavinin Bandırma’da da yapılabildiğini vurgulayarak konu hakkında yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi. Uz. Dr. Yıldırım, “ Şiddetli yan ağrısı, idrarda yanma ve kanama ve bazen de ateş yapabilir. Böbrek taşlarının bir kısmında ise hiç şikayet olmaksızın sinsi bir şekilde ilerleyip böbreklere zarar verebilir.

Böbrekte ya da böbrek kanalına düşmüş tıkayıcı diye tabir ettiğimiz taşlar mutlaka tedavi edilmelidir. Taşın boyutuna ve böbrekteki yerine göre ilaçlarla ya da kapalı/açık cerrahilerle tedavi yapılabilmektedir.

Normal yollarla kendiliğinden ya da ilaçlarla düşmeyen taşlar mutlaka ameliyatla alınmalı-temizlenmelidir. Aksi takdirde böbrek fonksiyonlarını durdurup kalıcı böbrek hasarına sepeb olur.

Hastanemizde böbrek taşı tedavileri en güncel ameliyat yöntemleri ile başarıyla uygulanmaktadır. Daha öncesinde bu hastalar Bandırma'da yeterli imkanlar olmaması ya da ameliyatı yapacak yeterli tecrübede doktor olmamasından dolayı genellikle Bursa'ya ya da başka şehirlere gitmek zorundaydı ancak artık her türlü ürolojik hastalıkta olduğu gibi böbrek taşında da gereken bütün tedaviler hastanemizde yapılabilmektedir.”dedi.

 

Haber Tarihi : 3/15/2018 12:03:42 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR