SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

Karateciler Bir Üst Kemere Geçmek İçin Ter Döktüler

Karateciler Bir Üst Kemere Geçmek İçin Ter Döktüler

 Karate Federasyonun yıllık faaliyet programı içerisinde yer alan ve dört ayda bir yapılan kemer sınavına katılan Bandırma Karate Do Spor Kulübünün sporcuları büyük bir heyecanla bir üst kemere geçmek için ter döktü.

23 sporcunun katıldığı kemer sınavında her sporcu bulunduğu kemerin bir üstü olan kemeri alabilmek için sorumlu oldukları hareketleri yapmak için yoğun çaba harcadı. Çocuklarını seyreden velilerin heyecanı ise görülmeye değerdi.

Sınav komisyonu başkanı Levent Karaçay karate sporunun özellikle çocukların gelişim sürecinde çok faydalı olduğunu belirterek konu hakkında şunları söyledi. ‘’ Karate Federasyonu yıllık faaliyet programı içerisinde yer alan kemer terfi sınavını sorunsuz bir şekilde tamamladık. Dört ay boyunca sporcu arkadaşlarımız bir üst kemeri geçebilmek için yoğun bir şekilde çalıştılar. Yetenekli ve başarılı sporculara sahibiz. İnşallah yakın zamanda Bandırmamıza büyük başarılar kazandıracağız.’’ Dedi.

Karate sporunda yaş sınırı olmadığını ve herkesin yapabileceğini ifade eden Karaçay ‘’ düşünülenin aksine karate sporu şiddet içermeyen, kişiye fiziksel ve zihinsel olarak çok önemli kazanımlar sunan bir spor branşıdır.  Özellikle gelişim sürecinde olan çocuklar için, çocukların mutlaka bu ve bunun gibi sporlara yönlendirilmesi hem onların sağlıklı büyümelerini sağlayacak hem de kötü alışkanlıklarından uzak durmasını sağlayacaktır.’’ Dedi.

Bandırma Karate Do Spor Kulübü Derneği Başkanı Murat Yanmaz ise katılan bütün protokol üyelerine ve velilere teşekkür ederek kulübün hızla büyüdüğünü ve yakın zamanda önemli başarılar elde edeceklerini belirterek, bütün sporculara başarılar diledi.

Sınava İŞKUR Müdürü Emrullah Narin, Milli Eğitim Şube Müdürü Mutlu Aslan ve İhsan Parlak ile birlikte öğrencilerin velileri katıldı. Katılan protokol üyeleri başarılı olan sporcuların diplomalarını verdi.

Haber : Serenay Pişeniş

 

 

Haber Tarihi : 3/12/2018 3:57:29 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR