SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

Üniversitemizde Darbeler ve Milli Egemenlik Paneli Gerçekleşti

Üniversitemizde Darbeler ve  Milli Egemenlik Paneli Gerçekleşti

 Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörlük Konferans  Salonunda düzenlenen panele Üniversite Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Rektör Yardımcı Prof. Dr. Alpaslan Serel, Genel Sekreter Cihangir Boz, ilçe protokolü,üniversite personeli ve öğrenciler katıldı.

Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey'in moderatörlüğünde  düzenlenen panele Hukukçular Derneği Genel Başkanı Cavit Tatlı,Cihannüma Derneği Genel Başkanı Mustafa Şen, ve Gazeteci-Yazar Ekrem Kızıltaş panelist olarak katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından başlayan panelde açılış konuşması için söz Prof. Dr. Süleyman Özdemir'e bırakıldı. Rektör,''Bugün güzel bir etkinliğimizde daha birlikteyiz.Bugün malumunuz olduğu üzere 28 Şubat post modern darbesinin yıldönümüdür.Yakın geçmişimizde hoş olmayan dönemler geçirdik. Bugünkü konuklarımız da sizlere önemli bilgiler paylaşacak” diye konuştu.Darbelerin ekonomi üzerindeki etkisini anlatan Üniversite Rektöründen sonra söz panelistlere bırakıldı.

Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Dr. Mustafa Canbey darbelerin ülkemizin kuruluşundan bu yana gerçekleştiğini söylediği konuşmasında '' Ülkemiz üzerinde kullanılan son figüran FETÖ oldu. Milletimizin ve Cumhurbaşkanımızın desteği ile bu darbe girişimi atlatıldı.Biz güçlü bir medeniyetin çocuklarıyız.e elimizde kalan son toprak olan Anadolu’yu da en güzel şekilde savunmalıyız. Bu nedenle bugün Afrin’de ülkemiz için can veren şehitlerimizi anıyorum ve Allah'tan rahmet diliyorum'' dedi.

Gazeteci-yazar Ekrem Kızıltaş ise konuşmasında milli egemenlik bilincine vurgu yaptı.28 Şubat dönemindeTürkiye’nin geçirdiği darbelerle ilgili anektodlar paylaştı.

Cihannüma Derneği Genel Başkanı Mustafa Şen ise konuşmasında Türk siyasal kültüründen bahsetti.'' 1960 öncesi darbeler  ve 1960 sonrasında yapılan darbeler arasında fark vardır. 1960 sonrası militarist darbeler olarak adlandırıyoruz'' diyerek şu cümleyi ekledi '' Artık ülkemizde darbe olacağına inanmıyorum çünkü millet askerileşmiş siyasal kültürü askerileşmekten kurtardı” dedi.

Hukukçular Derneği Genel Başkanı Cavit Tatlı ise darbe davalarını, darbelerin sürecinde ve sonrasında yaşanalar ile ilgili konuşma yaptı. . Tatlı, ''Şu an adliye salonlarında adalet hesaplaşması yapılıyor'' dedi.

Panelistlerin konuşmalarının ardından panel soru-cevap şeklinde devam etti.

Daha sonra üniversite rektörü  katılımcılara ,rektöre, öğrencilere basın mensuplarına teşekkür ederek, panelistlere teşekkür plaketi ve hediyelerini takdim etti.

Haber -Fotoğraf : Serenay Pişeniş

 

Haber Tarihi : 2/28/2018 9:55:13 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR