SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

Yerli GOOGLE Açılıyor !

Yerli GOOGLE Açılıyor !

Ülkemizde kuşkusuz ki en çok kullanılan arama motoru Google.. Google internetle o kadar bağdaşmış durumdaki interneti açan kişi google ı görmediği zaman internetim yok diye TTNET i arayabiliyor.  Google Amerika menşeli bir firma, Amerika zaten her hareketimizi biliyor, Google sayesinde de Türkler ne arıyor ne yiyor ne içiyor hangi tuvalete gittiğimize kadar öğrenmiş durumda. 

 

YERLİ GOOGLE'IN İSMİ NE OLACAK ?

Yerli google diye çok bahsettik ancak projenin amacı dünya çapında işlevsel olabilen hem ismiyle hemde kullanılan teknolojisiyle Google'a rakip gelebilecek bir arama motoru geliştirmek. Google'ın girmediği ülke neredeyse yok ancak Google dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin'de hiç kullanılmıyor. Google'ın şirketini açıp kapattığı tek ülke Çin... Çünkü Çin devletini Baidu isminde Google'a rakip bir arama motoru mevcut. Yerli Google'ın ismi ne olur bilinmez ama "Hadi Ara", "Arama Yap" , "Ara Bakalım" , "Arada Bulasın" , "Aramazsan Arama" gibi isimler olmayacağı kesin :)


Ulaştırma Bakanımız Arslan'ın konu ile ilgili açıklaması şöyle; 
 

İletişim teknolojisi, bilişim ve haberleşmenin dünya ile entegre olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti: "Siz sadece lokal bir çalışma yaparsanız, dünya ile entegre olmazsanız istediğiniz verimi ve sonucu alamazsınız. Bizim kesinlikle bu sektörde ister web adreslerinde olsun ister internette yaptığınız işlemlerde olsun dünya ile entegrasyonda taviz vermeden, ancak hem Türkçe karakterlerin kullanılabileceği yazılımlar hem de özellikle yerli bir arama motorunu geliştirmemiz ülkemiz açısından çok önemli. Bunların çalışmalarını yapıyoruz." Bakan Arslan, Türkiye'de üretilen verilerin ve dataların ülkede saklanabilmesine yönelik depolama çalışmalarını da sürdürdüklerini, bu kapsamda teşvikler oluşturduklarını aktardı. http://www.a24.com.tr/yerli-google-geliyor-haberi-40082984h.html?h=48

Haber Tarihi : 12/24/2016 10:12:57 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR