SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

Türk Gençlerden "Hacker" Ordusu Kuruluyor !

Türk Gençlerden

Siber saldırılara karşı tedbirli olmak düşüncesiyle Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi ve Eylem Planı hazırlayan hükümet şimdi de "beyaz hacker" Ordusuna alınacak genç bilgisayar dahilerinin peşine düştü. 

Bilgi Teknoloji ve İletişim Kurumu tarafından test edilerek alınacak bilişimciler, hacker ordusuna alınacak. Bu başvuruları BTK almaya başladı. Üniversiteli gençlerden yoğun ilgi görmesi beklenen işe alımlar usom@btk.gov.tr adresine yapılacak. Hackerlara 6-10 bin lira arasında maaş ödenmesi düşünülüyor.

90 Milyon Siber Saldırı!!

Türkiye'nin siber saldırılara karşı dayanıklılığını artırmak ve başta FETÖ olmak üzere terör örgütlerinin siber saldırılarını önlemede hackerlarda destek verecek. Türkiye, son bir yılda 90 milyon siber saldırıya maruz kalırken, 15 Temmuz öncesinde ve sonrasında siber saldırılar yaklaşık 2.5 kat arttı. Türkiye'deki bilgisayarların %45'i siber saldırılaa maruz kalırken, sistemi ele geçirilmiş bilgisayar oranında Türkiye dünya dördüncüsü.

7/24 Çalışana İhtiyaç Var!!

BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, en bütük eksiklerinin yetişmiş nitelikli insan gücü olduğunu söyleyerek "Bizim sabah 8, akşam 5 aralığında siber saldırılarla mücadele etmek gibi bir çalışma yöntemimiz yok. O nedenle bizle çalışacak arkadaşlar 7gün 24 saat çalışmayı göze almalılar" dedi. Sayan başvuruların süratle değerlendirilmeye alınarak gençlerin istihdam edileceğini söyledi.

Siber saldırılara karşı Ulusal Siber Olaylara Müdahale Birimi ile sayıları 528'e ulaşan kamu ve özel sektöre yönelik ekiolerin sayısını her geçen hün artarken nitelikli işgücü ise aynı oranda artılamıyor. Bburadaki açığı kapamak sorumluluğunu BTK üstlendi.

Haber Tarihi : 12/24/2016 1:26:14 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR