SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

Bandırma'daki Asansörler Güvenli mi ?

Bandırma'daki Asansörler Güvenli mi ?

Asansör binaların yükselmesiyle birlikte hayatımızda vazgeçilmez yerini almayı başardı. Artık 1. katada çıksak 10. katada çıksak asansör kullanmaya özen gösteriyoruz. Peki 2 metre karelik bir alanda 30-40 metre yüksekliğe çıktığımız asansörlerle ilgili akla hemen şu sorular geliyor 

Asansörler Ne kadar güvenli ?
Asansör Denetimler zamanında gerçekleşiyor mu ?
Asansör Bakımları Ne Kadar Zamanda Yapılmalı ?

Bandırma Belediyesinin denetiminde olan Asansör güvenliği ile ilgili Belediyemizde yer alan haber şu şekildedir ;
 

BANDIRMADAKİ ASANSÖRLER DENETLENİYOR


Bandırma Belediyesi ile RoyalCert firması arasında yapılan iki yıllık protokol kapsamında ilçedeki tüm asansörlerin  denetimi yapılıyor. Denetimler, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 05 Kasım 2011 tarihinde yayımlanan yönetmelik gereğince RoyalCert firması yetkili uzmanları tarafından gerçekleştiriliyor. 

Bandırma Belediyesi’nin protokol imzaladığı RoyalCert firması muayene ekiplerince gerçekleştirilen yıllık kontrollerde kullanım hatası bulunan veya eksiklikleri olan asansörlere uyarı etiketleri yapıştırılıyor. Asansör kullanılamayacak durumda ise kırmızı etiket, kullanılabilir durumda ise yeşil etiket yapıştırılıyor. Belirlenen eksikler site yönetimi ile asansör bakım firmalarına bildiriliyor. Muayene ekiplerince belirlenen eksiklikler ve asansörle ilgili tüm bilgiler belediyenin kayıtlarına alınıyor. 

Hizmet dışı bırakılan asansörler, RoyalCert firması muayene ekipleri tarafından yeniden kontrol ediliyor. Eksikliklerin giderildiği belirlenince yeşil etiket yapıştırılarak asansör yeniden hizmete açılıyor. Her yıl kontrollerin yapılması zorunlu tutuluyor. Kat maliki veya görevlendirilen yönetici sorumlu tutuluyor.

 

 
Bandırma Haber

Haber Tarihi : 12/22/2016 3:29:28 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR