SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

Buca’da satılık ev arayanlar… Sizin için araştırdık…

Buca’da satılık ev arayanlar… Sizin için araştırdık…

Zingat.com'un emlak piyasası ekseninde ortaya çıkardığı bölge raporunda, ilçedeki satılık daire ortalamasının 233 bin 152TL olduğunu görmekteyiz. Buna karşın Buca satılık ev fiyatları minimum 174 bin 864 bin TL’den başlıyor. Buca’da fiyatlar 291 bin 440 TL’ye kadar çıkabiliyor. Genel ortalamayı veren fiyatların, 100 metrekarelik daireler için geçerli olduğunu da hemen ekleyelim. 

Buca yatırım için oldukça ideal şartlar sunuyor

Satılık daire bakımından iyi projelerin sergilendiği Buca’da yatırım imkanları da özellikle sıfır daireler için oldukça avantajlı. 100 metrekarelik daireler için ortalama kira fiyatı 1.115TL olan ilçede; kiraya verdiğiniz evin geri dönüşü ise 17 yılda gerçekleşiyor. İzmir’in genelinde ortalama amortisman süresinin 19 yıl olduğu düşünülürse; bu konuda Buca’nın yatırım için daha avantajlı olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Merkezi ilçe olmanın avantajını kira koşullarında da ortaya koyan Buca, geniş imkanlar vaat ediyor. Konutların, konumu, caddeye yakınlığı kullanılan malzeme kalitesi ve sosyal imkanları gibi konular elbette fiyatların üzerinde büyük etki sahibi. Yeni binalar ve site yapılaşmalarında fiyatların da farklı olduğunu ekleyerek; bölgede genel kira ortalamasının, 100 metrekarelik evler için; 836 TL ile 1.394 TL arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Buca konut projeleri de son yıllarda ilçenin çehresini değiştiriyor

Her geçen gün gelişen ve genişleyen Buca konut projeleri ile de dikkat çekiyor. Kısa zaman içinde ilçenin yenilenen yüzü, buradaki talebi de artırmış durumda. Buca’da yer edinmek isteyenler için birbirinden farklı konseptlere sahip projeler yükselmeye devam ediyor. Site yapılaşması üzerine odaklanmış perspektif anlayışına sahip olan Kent Buca Evleri başta olmak üzere Elegance Evler, MyVia Yıldız, Buca Nasır Konutları yüksek katlı satılık daire imkanları bakımından oldukça zengin. Alt tarafında mağazaların yer alacağı üç katlı bir konut projesi olan Victoria Park ise rezidansta yaşamak isteyenlerin ilk tercihi olabilir.  

Buca’da yaşamak…

Buca satılık daire açısından artış oranının yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Yine Zingat.com'daki veriler ışında; Buca’da satılık daire fiyatları 1 yılda yüzde 1.13 oranında armış. Satış fiyatları trendlerindeki eğri 2017 sonunda da yükselme eğilimine devam ediyor. Konut alımlarının yapılması için belirli şartlar arasında ilçenin sahip olduğu özellikler ve imkanlarda oldukça önemli oranda rol oynuyor. Gerek ulaşım gerekse kültürel anlamda çeşitli imkanlarıyla öne çıkan Buca’da alışveriş merkezleri de tüm imkanlara sahip. 482 bin kişinin yaşadığı ilçede sosyo - ekonomik yapı ise birçok şehrin ve ilçenin çok önünde. Genel anlamda yüksek okul eğitimi almış kişilerin yaşam alanı haline gelen Buca, aynı zamanda rahat bir yaşam sürmek isteyen İzmirlilerin tercih ettiği bir ilçe olarak öne çıkıyor.

 

Haber Tarihi : 11/30/2017 2:36:33 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR