SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

Balıkesir'de Minik Simay Dünyası Kararmaması İçin Yardım Bekliyor !

Balıkesir'de Minik Simay Dünyası Kararmaması İçin Yardım Bekliyor !

Balıkesir'de göz tansiyonu hastalığı ile dünyaya gelen 3 yaşındaki Simay bebek sol gözünü tamamen kaybetmek üzere, sağ gözü ise yüzde 10 nispetinde görüyor. Maddi güçlüklerle boğuşan ve varını yoğunu önceki ameliyatlara harcayan Başar ailesi, yardımseverlerin desteğini bekliyor.

Doğuştan iki gözü bozuk olan 3 yaşındaki Simay'ın ailesi maddi imkansızlıklar yüzünden kızlarını ameliyat ettiremiyor. Daha önceki ameliyatlar için kredi kullanan ve çevresine borçlanan Başar ailesi 40 bin lirayı bulamazsa Simay bundan sonra hiç göremeyecek.

Simay'ın annesi Gülşah Başar ise, "Raporlarımız elimizde, yardım eli istiyoruz. Zaten en son muayenemizde doktor bir gözün gittiğini ve retina ameliyatı olması gerektiğini söyledi. Bunun da ücreti 40 bin lira; iki gözü için. Doktor ilk önce bir gözünü kurtaralım dedi, öteki göz içinse karışamayacağını ve onun doktorunun ayrı olduğunu söyledi. Hayırsever vatandaşlarımıza sesleniyorum, ne olursunuz çocuğumu kurtarın. İnşallah yaptığınız yardımlar öteki dünyada karşınıza çıkar" şeklinde konuştu.

Kaynak Yeni Söz Gazetesi

Haber Tarihi : 7/26/2017 5:49:50 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR