SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

Edremit Belediye Başkanına Şok Ceza !

Edremit Belediye Başkanına Şok Ceza !

Edremit ilçesi Belediye Başkanı Kamil Saka'ya "görevini kötüye kullanmak" suçundan bin 500 lira para ve 38 gün memuriyetten uzaklaştırma cezası verildi. 

30 yıldır aralıksız olarak Türkiye’nin en uzun belediye başkanlığı görevini yapan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’ya 38 gün memuriyetten hak mahrumiyeti cezası verildi. Yaklaşık 10 yıl önce Güre Belediye Başkanı olarak görev yaparken bir taş ocağı ruhsatı ile ilgili açılan davada hak mahrumiyeti cezasına çarptırılan Saka, Olağanüstü Meclis Toplantısı'nda konuştu. Saka, “38 gün memuriyetten hak mahrumiyeti cezasına çarptırıldım kamu zararına neden olduğum için. Kamu zararının nerede olduğunu bilmiyorum. Ama oluşturulmuş olan bilirkişilerin yapmış olduğu bir durum. Tabi bu konuda yasal olarak Türkiye’de şu anda uygulanmakta olan adalet ölçüleri içerisinde yasal hakkımı arayacağım” dedi.

Kamil Saka, daha sonra oturuma son vererek meclis toplantı salonundan ayrıldı. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’ya verilen 38 günlük memuriyetten hak mahrumiyeti cezası ile ilgili kararın tebliğ edilmediği, önümüzdeki günler içinde tebligatın gerçekleşeceği öğrenildi.

Haber Tarihi : 7/19/2017 12:00:57 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR