SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

Valilik Açıkladı : Kuvvetli Yağışlara Dikkat !

Valilik Açıkladı : Kuvvetli Yağışlara Dikkat !

Bölgemiz (İzmir, Çanakkale, Balıkesir, Manisa ve Aydın) önümüzdeki hafta başında Doğu Avrupa üzerinden gelecek serin ve yağışlı hava kütlesinin etkisine girecek. Bu sebeple,

Pazartesi ve Salı günü bölgemizin kuzeyinin (Çanakkale ve Balıkesir İl geneli ile İzmir ve Manisa'nın Kuzey ilçeleri) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği; yağışların Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin edilmektedir.
Hava sıcaklığının hafta sonu azalma trendine girerek önümüzdeki hafta başında mevsim ortalamalarının bölgemizin kuzeyinde 3 ila 6, 2 ila 4 °C altına düşeceği beklenmektedir.
Rüzgarın önümüzdeki hafta boyunca kuzey (Yıldız) ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden genel olarak kuvvetli, bölgenin kuzey ve batısında yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin edilmektedir.
Hafta başında Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı beklenen yağışlarla ilgili olarak ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları; Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınlayacağı meteorolojik uyarı ve raporları takip etmeleri önem arz etmektedir.              

Haber Tarihi : 7/15/2017 7:15:20 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR