SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

Bandırma'ya Tıp Fakültesi mi Geliyor ?

Bandırma'ya Tıp Fakültesi mi Geliyor ?

Bandırma Devlet Hastanesinin ve Bandırma Özel Hastanesinin şehrimize yetmediği, hergün onlarca kişinin sıra beklemekten perişan olduğunu hepimiz biliyoruz. Yıllardır şehrimizin özlemi yeni bir devlet hastanesi olmuştur. FETÖnün Kayacık yolunda yapımı devam eden kolejini ilçe Akparti teşkilatı Üniversiteye vermek konusundaki çabalarını biliyor ve takdit ediyoruz. Halkımızında özellikle mahalleli halkın Fetö kolejinin Üniversiteye verilmesi konusundaki isteklerini önceki haberlerimizde paylaşmıştık.

MÜFETTİŞ RAPORLARI

Hali hazırda yarım kalan binanın FETÖ Operasyonlarından önce kaçırılmak amacıyla başka bir şahsın üzerine yapılması sonucu binaya devletin el koyması gecikmişti. Milli Eğitim Bakanlığına devredilen bina ile ilgili Müfettiş Raporlarında "İlk ve Orta Öğretime Elverişlidir" ibaresi yer aldı. Ancak Tokide bulunan ilköğretim okulunu ve yeni açılacak olan Teknik Liseyi de göz önüne alırsak bölgeye hatta Şehrimize yeni bir fakülte olması yönünde fikir birliğine varıyoruz.

TIP FAKÜLTESİ NE ZAMAN AÇILACAK ?

Tıp fakültesi açmadan önce gerekli altyapının ve kadroların oluşması Bandırma 17 Eylül Üniversitesi İçin erken olduğunu söyleyebiliriz. Rektörümüzün üstüne basa basa yeni araziler istiyoruz açıklamalarından sonra umarız yerel yönetim bu konuyla ilgili girişimlerini yapar. Ancak Öncelikle Açılacak Fakültelerle ilgili Rektörümüz İlkhaber Gazetesine şu açıklamalarda bulunmuştu
"Önce Mühendislik ve Doğa Bilimleri fakültesinin bir bölümü olarak açacağız. Daha sonra müstakil bir fakülte haline getirmeyi düşünüyoruz. Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültemiz için pek çok bölüm teklifinde bulunduk. Bilgisayar Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Malzeme Bilimi ve Nano Teknoloji Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Ulaştırma Mühendisliği, Mekatronik Mühendislik, Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bu Fakültenin bölümleri olacak. "

Tüm halkımızın öncelikli isteğinin TIP FAKÜLTESİ olduğunu tekrar dile getiriyoruz.

Haber Tarihi : 12/17/2016 8:26:00 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR