SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

Kazanan Yine Bandırma Oldu !

Kazanan Yine Bandırma Oldu !

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği, gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutarak spora olan ilginin artırılması amaçlanan ve kamu kurum ve kuruluşlarının da destek verdiği Mahalle Ligi Futbol Turnuvası bu yıl da hız kesmeden devam ediyor. İl genelindeki 20 ilçe ve çok sayıda mahalleden 21 binin üzerinde gencin katıldığı turnuvada İl Şampiyonluk Final Müsabakalarına gelindi. Müsabakaların 1’nci turunun son maçları heyecanlı anlara sahne oluyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin “İmkan Bizden Oynamak Sizden” sloganıyla başlattığı ve bu yıl 3.sü düzenlenen Mahalle Ligi Futbol Turnuvası devam ediyor. Bandırma’daki final karşılaşmalarını izleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, turu geçen takımların ödül ve madalyalarını verdi.

BAŞKAN UĞUR: “TURNUVAYA 20 İLÇEDEN 22 BİN GENÇ KATILDI”

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen turnuvaya gençlerin ilgisinin büyük olduğunu söyleyen Başkan Uğur, “Bu yıl 3.sünü düzenlediğimiz turnuvaya 22 bin gencimiz katıldı. 20 ilçede 40 takım kendi arasında mücadele edip kendi arasında birinci çıkaracak. İl Şampiyonunu bu sene Londra'ya götürme sözümüz var. Uçak biletleri alındı. Turnuvadaki takımlarımıza başarılar diliyorum. Bunun yanında il genelinde 734 okulumuza, 15’er tane top veriyoruz. Çanta içerisinde; 5 voleybol, 5 basketbol, 5’de futbol topu” dedi.

BANDIRMA BİRİNCİLERİ ÖDÜLLENDİRİLDİ

Bandırma’da düzenlenen karşılaşmalarda Gençler kategorisinde İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yıldızlar kategorisinde ise Vecihibey Ortaokulu birincilik elde ederek final karşılaşmalarına katılmaya hak kazandı. Karşılaşmaların ardından düzenlenen törenlere Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza, belediye meclis üyeleri, çeşitli kurum ve kuruluşların yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Gençler kategorisinde birinci olan takımın ödül ve madalyalarını Kaymakam Yazar verirken, Yıldızlar kategorisinde birinci olan takımın ödüllerini de Başkan Uğur verdi. Tören sonunda turnuvaya katılan takımlar ile protokol üyeleri hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haber Tarihi : 2/15/2017 8:21:38 AM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR