SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

DOĞAN 19 MAYIS BAYRAMIMIZI COŞKUYLA KUTLUYORUZ.

DOĞAN 19 MAYIS BAYRAMIMIZI COŞKUYLA KUTLUYORUZ.

Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları ile ilgili basın açıklamasında bulundu. Doğan; “Tüm Milli Bayramlarımızın yeri bizim için her zaman ayrıdır. 23 Nisanlar, 29 Ekimler, 19 Mayıslar, 30 Ağustoslar bizim Türk tarihimiz için çok önemli dönüm noktalarıdır” dedi.

BİZ CUMHURİYETİ GENÇLERE EMANET EDİYORUZ.

Doğan; “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımız Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğe verdiği önemi bir kez daha göstermektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Ben, Samsun'a çıktığım gün elimde maddi hiçbir kuvvet yoktu. Yalnız büyük Türk Milletinin asaletinden doğan ve benim vicdanımı dolduran yüksek ve manevi bir kuvvet vardı. İşte ben bu ulusal kuvvete, bu Türk milletine güvenerek işe başladım.” diyerek O’nun kurtuluş yolunda ulusal birliği gerçekleştirmek düşüncesiyle çıktığı bu zorlu yolculukta Türk milletine duyduğu güveni anlatan gündür.  
Büyük Devlet Adamı Mustafa Kemal Atatürk milletimizin birlik ve beraberlik içinde yaşamasının güvencesi olarak “En Büyük Eserimdir” dediği Cumhuriyeti “Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız.” diyerek Türk Gençliğine emanet ederek gençlere duyduğu güveni, verdiği önemi göstermiştir.

BAYRAMLARI HEP BİRLİKTE DAHA COŞKUYLA KUTLAYACAĞIMIZ GÜNLER ÇOK YAKINDA

Doğan; “Maalesef ki Pandemi nedeniyle Ulusal Bayramlarımızı da bir nebze olsun dikkat ederek kutlamak zorunda kalıyoruz. Bandırma’da Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz’ın da katılımları ile kısıtlı sayı ile 19 Mayıs Konvoyu ile şehrimizi önce bisikletlerle daha sonra da araçlarla gezerek vatandaşlarımız ile coşkumuzu, heyecanımızı paylaştık.” dedi.

TÜRK MİLLETİ OLARAK KONVOYLARDA COŞKUMUZU KORNA ÇALARAK GÖSTERİRİZ.

Doğan; “ Meydanda gerçekleşen alternatif kutlama töreni ile ilgili 19 Mayıs konvoyumuz merkezdeki ışıklara geldiğinde İstiklal marşımız okunuyordu. Mehmet Akif Ersoy’un dizelere aldığı ve bizim için yeri tartışılmaz olan İstiklal Marşımızın okunduğunu duyduğumuz anda tüm konvoydaki arkadaşlar araçlarını durdurup, araçlarından inerek İstiklal Marşımızı coşku ile okudu. Daha sonra Nikâh Salonumuzun oraya kadar çok kısa bir mesafe daha ilerleyerek konvoyumuzun 1. Aşamasını orada tamamladık ve diğer araçlarımıza binerek 2. Aşamaya geçerek meydandan ayrıldık.” dedi.

YÜCEL YILMAZ PROGRAMLARINA BANDIRMA’DAN BAŞLIYOR

Doğan; “Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz, sorumlu olduğu 20 ilçe olmasına rağmen tüm Milli Bayramlarımızda her zaman programlarını Bandırma Odaklı olarak gerçekleştiriyor. Bandırma’yı ve Bandırma halkını ayrı yerde tuttuğunu ve sevdiğini sürekli dile getiren Başkanımıza yönelik yapılan bu söylemleri asla kabul etmiyoruz. Her fırsatta Birlik ve Beraberlikten, Halk için yapılacak çalışmalarda parti ayrımının olmadığından ve Bandırma halkının kazanımları için ilçe CHP Belediyesi ile her zaman çalışmaya hazır olan Büyükşehir Belediye Başkanımıza yapılan provokatif söylemler çok yakışıksız olmuştur. Hükümetimizin uygun gördüğü zaman da yapılacak olan seçimlerle ilgili yarın seçim olacakmış gibi tüm hazırlıklarımız elhamdülillah hazır. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’miz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Yücel Yılmaz’ın önderliğinde de Balıkesir’imiz büyümeye ve gelişmeye devam ediyor, devam edecek. İnşallah 2024 Yerel Seçimlerde de Bandırma Hizmet Odaklı Belediye anlayışına sahip, geçmişte olduğu gibi Bandırma’yı yeniden Ak Belediyecilik anlayışı ile taçlandıracak ve şehrimizin gelişmesinin önünü açacaktır.” Dedi.
 

Haber Tarihi : 5/19/2021 4:07:43 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR