SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

Bandırma'ya Engelsiz Yaşam Merkezi Açılıyor !

Bandırma'ya Engelsiz Yaşam Merkezi Açılıyor !

Balıkesir Büyükşehir Belediyesince başlatılan projenin ilk etabı Bandırma’da gerçekleşiyor. “Engelsiz Yaşam Merkezi” adı altında kurulacak olan merkezde özellikle Otizm ve zihinsel engelli çocuklara ve ailelerine eğitim verilecek. İlk olarak Bandırma’da kurulacak olan ‘Engelsiz Yaşam Merkezi’nin Balıkesir’in tüm ilçelerinde de açılacağı belirtiliyor.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Güney Marmara temsilcisi Uzay Keskin gazetemize yaptığı açıklamada “Özellikle zihinsel engelli çocuklarımıza Bosder’le yaptığımız protokol neticesinde uzun zamandır destek veriyorduk ama derneğin kapasitesi yeterli gelmeyince Büyükşehir Belediye Başkanımız konuyla ilgili bu projeyi gerçekleştirmek için harekete geçti.

İlk olarak Bandırma’da kuracağımız “Engelsiz Yaşam Merkezi” öncelikle zihinsel engelli çocuklarımıza ve onların ailelerine eğitim verecek. Şu an 4 katlı bir binayı turmuş bulunmaktayız. Büyükşehir Belediye başkanımız da geçtiğimiz gün özellikle bu konuyla ilgili gelişmeleri yerinde görmek için Bandırmaya geldi. Şimdi binanın bu yönde verilecek hizmete uygun hale getirilmesi için çalışıyoruz. Eğer herhangi bir aksilik çıkmazsa iki ay içerisinde merkezi hizmete açmış olacağız.” Dedi.

İLKHABER

Haber Tarihi : 1/26/2017 6:07:52 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR