SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

BANDIRMADA AŞILAMA TÜM HIZIYLA VE SORUNSUZCA DEVAM EDİYOR

BANDIRMADA AŞILAMA TÜM HIZIYLA VE SORUNSUZCA DEVAM EDİYOR

DOĞAN: BANDIRMA’DA AŞILAMA TÜM HIZIYLA VE SORUNSUZCA DEVAM EDİYOR

Ak Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan Bandırma’daki aşılama süreçleri ile ilgili bir takım açıklamalarda bulundu. Doğan; “Şehrimizde aşılamamız Türkiye ortalamalarının üstünde bir şekilde devam ediyor. Vaka sayılarımız yüksek ama aşılama hızımızı düşürmüyoruz” dedi.

İSTEYEN VATANDAŞLARIMIZ BIONTECH AŞISI OLABİLİR

Doğan; ”Belirli saklama koşullarının sadece Hastanemizde oluştuğu Biontech aşısı 2 Poliklinik ile günlük randevu alan 136 vatandaşımıza uygulanıyor. -70 Derece transfer koşullarında önce -20 dereceye düşürülüp daha sonra da aşılama aşamasında +2 derece’de muhafaza edilen Biontech aşısının Flakonun içinde 6 Doz bulunmaktadır. Yani Biontech aşısının kutusu açıldığı an 6 kişinin orada hazır olması gerekiyor. Koşulları biraz zahmetli olan Biontech aşısı zayi olmaması için günlük aralıklı randevu sisteminde 136 Hastaya uygulanabiliyor. “ dedi.

AŞILANMA SÜRECİMİZ KUSURSUZ BİR ŞEKİLDE İLERLİYOR.

Doğan; “Aşılama süreci başladığından beri gerek İlçe Sağlık Müdürlüğümüz, Gerekse Eğitim Araştırma Hastanemiz bu konuda titizlikle çalışıyor ve süreci çok başarılı bir şekilde yürütüyor. Aşılama Takviminde yaş aralıkları açıldığı gün vatandaşlarımız MHRS Sisteminden randevularını alıp ve 1-2 gün içinde aşısını oluyor. Kesinlikle 1. Doz Aşılamada uzun süre bekleme söz konusu değil… Ancak bilindiği üzere 2. Doz aşılama için belli bir süre beklemek gerekiyor.” dedi.

BANDIRMA’DA GÜNLÜK EN AZ 1000 VATANDAŞIMIZ AŞI VURULUYOR

Doğan; Aşılanma takviminin ilk günlerinde 2000’leri bulan günlük aşı sayımız, o yaş grubunda aşı randevusu alan vatandaşlarımızın azalması ile birlikte düşüşe geçmişti. Ancak Sağlık Bakanlığımızın belirlediği Aşı Takviminde yeni açılan yaş gruplarımız ile birlikte Bandırma’da ortalama 1000 vatandaşımız aşısını günlerce sıra beklemeden sorunsuzca yaptırabiliyor. Aşı Takviminde açılan her yeni yaş aralığı ile birlikte Bandırma’da aşılanma çok hızlı bir şekilde ve aksamadan devam ediyor. Yeni yaş aralığı da açıldığında yine hiçbir vatandaşımız günlerce sıra beklemeden aşısını olabilir. Aşı stoğumuz ya da personel sayımız ile ilgili hiçbir sorunumuz yok.” dedi.

Haber Tarihi : 4/2/2021 11:57:13 AM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR