SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

Beklenen Kar Yağışı Başladı ! Peki Belediyemiz Hazır mı ?

Beklenen Kar Yağışı Başladı ! Peki Belediyemiz Hazır mı ?

Geçtiğimiz günlerde yaşanan yoğun kar yağışında birçok vatandaşımız evlerinde elektriksiz bir şekilde mahsur kalmıştı. Ancak şu bir gerçek ki kimse Bandırma'ya o kadar kar düşeceğini beklemiyordu. Herkes hazırlıksız yakalandı.

Ancak tabiki Belediyelerin hazırlıksız yakalandık diye bir bahanesi olamaz. Her türlü senaryoyu düşünmek zorundalar,.. 

BANDIRMA BELEDİYESİ BEKLENEN KAR YAĞIŞINA HAZIR

Bölgemizde 2 gün etkisini sürdürmesi beklenen kar yağışı için Belediyemiz gerekli hazırlıklarını tamamladı. Yeni alınan tuzlama aracı buzlanmanın meydana gelebileceği tüm caddeleri tuzlamak için tüm depoları hazır bir şekilde bekliyor. Greyderler ve kepçeler oluşabilecek yol kapanmaları için hazır durumda. Belediye Başkanı Dursun Mirza Konu ile ilgili sosyal medya hesabından şu açıklamalara yer verdi;

 

Meteorolojiden gelen bilgiye göre 26-27 Ocak Perşembe ve Cuma günleri Bandırma da 2 ila 4 santim kar yağışı bekleniyor. Cuma ve Cumartesi günleri ise buzlanma bekleniyor.

Fen İşlerine bağlı ekiplerimiz, beklenen kar yağışı ve buzlanma için önlemlerini aldı. Bandırma Belediyesi, Perşembe sabahı başlayıp Cumartesi bölgemizi terk edecek kar yağışına 100 ton tuz, 3200 litre solüsyon, karla mücadele için yeniden dizayn ettiğimiz tuzlama aracı, 11 adet iş makinası, 16 kamyon ve 115 belediye çalışanıyla hazır. Ekipler kar yağışı sürecinde 24 saat çalışacak.

Vatandaşlarımızın araçlarının kış lastiklerini takmış olmaları ve kar zincirlerini hali hazırda bulundurarak tedbirli olmaları gerekmektedir.

Kar yağışı sürecinde istek ve dileklerinizi 721 44 40 ayrıca 711 11 11’den 1360 ‘ı arayarak Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı şantiyeye, bu taleplerinizi iletebilirsiniz.

 

 

 

Haber Tarihi : 1/25/2017 5:32:30 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR