SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

Marmara İlkokulundan Teknik Destek Projesi !

Marmara İlkokulundan Teknik Destek Projesi !

2017 Yılı İlk Teknik Destek Programı İçin İmza Töreni Gerçekleşti Okulumuz tarafından hazırlanan “Stem and Maker Öğretmen Eğitimi” Teknik Destek Projesi için Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) hizmet binasında imza töreni düzenlendi.

2017 yılının ilk Teknik Destek Projesi imza törenine Marmara İlkokulundan öğretmenler ile okul müdürü Ali Altan Erkan ve GMKA Genel Sekreter Vekili Dr. Kasım Özek ile Proje Yönetim Birimi Uzmanları Cansu Atılgan ve Bengisu Hocaoğlu katılım sağladılar. Özek yeni yılın ilk Teknik Destek Projesi için, “Her ne kadar bütçesi düşükte olsa biz teknik desteği çok önemsiyoruz ve bunu 2017 bütçesinde beş katı arttırdık. Bizim teknik destekten kastımız bulunulan yerdeki insan kaynağını geliştirmek, niteliklerini arttırmak. Dolayısıyla projelerde bizim aradığımız da bu zaten. Ülkenin kalkındırılmasının sürdürülebilir olması için beşeri kaynaklarımızın bu manada gelişmiş olması gerekiyor. Aksi halde teknoloji transferi yaptığınızda başkalarının ürettiği bilgiyle bir noktaya gelebiliyorsunuz. Daha ileriye gidemiyorsunuz.

Ajansımızın teknik desteğe bakış açısı geleceğe yatırım yapmak. Burada az bir bütçeyle ileride geleceğe yatırım yapıyorsunuz. Bir milyon liralık bir etkiyi burada az bir bütçeyle oluşturabiliyoruz. Çünkü geleceğe yatırım yapıyorsunuz. Çünkü teknik destek ile öğretmenlere ve öğrencilere verilen bu destekle ileride yetişmiş bireyler oluşacak ve bunların bölgeye, ülkeye etkileri de çok büyük olacak” diye konuştu. Okul müdürü Altan Erkan ise “Çok iyi bir öğretmen kadromuz var. Arkadaşlarımız kendilerini geliştirmeye ve öğrencilerine adamış, fedakar, mücadeleci arkadaşlar. Kendilerini yenilemeye açık insanlar. Onlar yürüyelim dediler biz de koşmaya hazırız. Arkadaşlarımız sağolsunlar onlar da bizim kadar emek sarfediyorlar” diye konuştu. Projenin hayırlı olması temennilerinin ardından proje için imzalar atıldı. Fotoğraf çekiminin ardından Özek, okul müdürü ve öğretmenler, makam odasında bir süre sohbet ettiler.

Haber Tarihi : 1/24/2017 7:30:38 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR