SON DAKİKA

Tehlike Kapıda! Bandırma'yı Susuzluk Bekliyor mu ?

Tehlike Kapıda! Bandırma'yı Susuzluk Bekliyor mu ?

Kurak geçen 2020 yılının ardından kış aylarında da kuraklık hat safhada Bandırma'nın birincil su kaynağı olan Gönen Barajın da da su seviyesi kritik seviyelerin altına indi.


BANDIRMA'NIN 5 AYLIK SUYU KALDI

Gönen Barajında yaşanan kuraklık ile birlikte su seviyesi %12'lere kadar düşmüştü. İzmir tarafına ve dağlara yağan yağmurlar sayesinde şuanki oran %16'lara kadar yükseldi. Ancak normal zamanlarda %40 seviyelerinde olması beklenen su seviyesi şuan kritik seviyelere düştü.

GÖNEN BARAJINDA SU SEVİYESİ %16

%12'lere kadar inan Gönen Barajındaki su seviyesi %16'lara kadar yükseldi. Hİç yağmur yağmaması halinde Gönen Barajındaki %16 su seviyesi Bandırma'ya sadece 5 Ay yetebilir düzeyde.

BANDIRMA'YA B PLANI DÜŞÜNÜLÜYOR

Çok hızlı bir şekilde çoğalan nüfüs ile birlikte Bandırma'nın her geçen gün su ihtiyacı oldukça artıyor. Özellikle Pandemi sürecinde evde kalan halk çok daha fazla su tüketiyor. Bandırma'ya Gönenden su basılırken kullanılan 2 Pompa şuan yetmemekte ve yedek olarak tutulan 3. Pompa da devreye sokulmuş durumda.

Bandırma'ya B planı düşünülüyor. Gelişen şehrimize herhangi bir sıkıntı durumunda Gönen Barajındaki suyun yetmemesi veya kesintiler yaşanması gibi problemlerde ek olarak Manyas Barajından da su alınması planlanıyor.

Bandırma Haber olarak tüm okuyucularımızdan ricamız Önümüzdeki günlerde su savaşları yaşamamak için gereksiz su kullanımını azaltalım aksi takdirde kuraklık kapımızda gözüküyor.

Haber Tarihi : 1/2/2021 3:24:55 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR