SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

30 Ağustos'ta kazanılan başarı, istiklal mücadelemizi zaferle sonuçlandırmıştır

30 Ağustos'ta kazanılan başarı, istiklal mücadelemizi zaferle sonuçlandırmıştır

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Bandırma Şube Başkanı Ali Şengül 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili bir mesaj yayımladı.

MÜSİAD Bandırma Şube Başkanı Şengül, "Bugün, vatan aşkıyla cepheden cepheye koşturan kahraman askerlerimiz ve bütün işgal girişimlerine göğsünü siper eden fedakâr milletimizle kazandığımız Kurtuluş Savaşımızın şanlı zaferinin 98. yıldönümünü MÜSİAD ailesi olarak, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başkumandanlığında 26 Ağustos'ta başlayan Büyük Taarruz ‘un ardından 30 Ağustos'ta kazanılan başarı, istiklal mücadelemizi zaferle sonuçlandırmıştır. Bu büyük zaferle topraklarımız işgalden kurtulmuş, bu zaferin temin ettiği emniyetli zemin üzerine Cumhuriyet kurulmuştur. Milletimiz tarih boyunca milli ve manevi değerlerini korumak için her türlü mücadeleyi göze almış, vatanına ve bayrağına göz dikenlere asla fırsat vermemiştir. 30 Ağustos'u hatırlamak da, aziz milletimizin Kurtuluş Savaşı'nın en zorlu şartları altında bile vatanı uğruna verdiği mücadeleden asla vazgeçmeyen büyük karakterini anlamak bakımından önem taşımaktadır.
 
Yüce milletimiz bu büyük karakterini 15 Temmuz gecesi de göstermiş, tarihin sayfalarına bir destan daha yazmıştır. FETÖ terör örgütünce düzenlenen hain darbe girişiminin yaşandığı bu gecede milletimiz, karanlık güçler tarafından el uzatılan iradesine tankların üzerine çıkarak; köprülere, meydanlara akın ederek sahip çıkmıştır. Bu bakımdan 15 Temmuz'un da, sadece Türkiye'nin değil, dünyanın tarihine geçecek bir Milli İrade Bayramı niteliği taşıdığını düşünüyoruz. İş dünyası olarak, milletimizin gelecekte de iradesinden ve istiklalinden asla vazgeçmeyeceğine yürekten inanıyoruz.
 
30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle, tarihimiz boyunca 'bu vatan için toprağa düşmüş' bütün yiğitleri minnet ve rahmetle anıyorum" ifadelerine yer verdi.

Haber Tarihi : 8/28/2020 6:04:49 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR