SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

MÜJDE : İki Yeni Fakülte Açılıyor !

MÜJDE : İki Yeni Fakülte Açılıyor !

Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. İbrahim Ethem Arıoğlu İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Hukuk Fakültesi ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültelerinin kurulması için geçtiğimiz ay içerisinde senato tarafından kararı alındığını ve YÖK’e gönderildiğini belirterek, YÖK tarafından yapılan değerlendirme sonrasında kurulması için kararı alınan 3 fakülteden 2 tanesini onaylanarak bakanlar kuruluna gönderildiğinin müjdesini verdi.

6 Yerleşke, 5 Fakülte, 1 Yüksekokul, 4 Meslek Yüksekokulu, 23 Bölüm, 4 Enstitü, 330 Akademik ve İdari Personelle yaklaşıl 11 bin öğrencinin olduğu bir üniversite olarak hız büyüme devam ettiklerinin altını çizen Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Arıoğlu verdiği bilgilerde şu ifadelere yer verdi.

Arıoğlu, “Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde sevindirici bir haber güzel gelişmeler üniversitemizde de her zaman devam edecektir. Son olarak 1 ay önce yönetim kurulu ve senato kararı gereğince üniversite bünyesinde İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi kurulma kararını kabul ederek Yüksek Öğretim Kurumuna gönderildi. Aldığımız bilgilere göre açacağımız fakülteleri YÖK’ün aldığı karar doğrultusunda Bakanlar Kurulu’na gönderildi. Bandırma’mız açısından hakikatten sevindirici bir haber. Üniversitemiz fakülte, meslek yüksek okulları, eğitim bilimleri olarak gelişmekte ve uygun bir biçimde büyümektedir. Bu anlamda son olarak öğretim görevlisi, öğretim üyesi, okutman, araştırma görevlisi sayılarımızda da artışlar olacak ve ilanlarımız çıktı.

Başvurularımızın bir kısmı devam ediyor.  Öğretim elemanı sayılarındaki artış olacak. Şuan itibari ile hali hazırda 156 öğretim elemanı sayımız var. Yeni ilanlarla beraber bu sayı 202 olacak. 12 profesörümüz, 14 doçent doktorumuz, 43 yardımcı doçent doktorumuz, öğretim görevlimiz hali hazırda 30, okutman sayımız 14, araştırma görev sayımız 39 buna yeni ilan ile birlikte 16 daha eklenecek. Uzman sayımız 4, bu şekilde öğretim elemanı sayımız ilanlarla birlikte yaklaşık 2 ay sonra 202 olacak. Üniversitemizin eğitim adına, kalite adına, sayı adına ve Bandırma adına sevindirici bir durum. İnşallah Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, hem akademik anlamında hem de fiziksel anlamda daha iyi seviyelere önümüzdeki zaman içerisinde çıkacaktır.”dedi. /Levent Karaçay-Serhat Barış

Haber Tarihi : 1/19/2017 10:22:34 AM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR