SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

Bandırma Semt Pazarları Eski Yerine Ne Zaman Geçiyor?

Bandırma Semt Pazarları Eski Yerine Ne Zaman Geçiyor?

Yaşanan Corona Virüs hastalığı dolayısı ile Bandırmadaki tüm semt pazarları kapalı pazar yerine taşınmıştı. 

Konu ile ilgili Bandırma Belediyesinden yapilan açıklama şu şekilde :

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde üç ayı aşkın bir süredir covid-19 salgınına karşı alınan tedbirlerle yoğun bir mücadele süreci yaşadık.

 
Belediye olarak bu süreçte tüm imkânlarımızı seferber ederek halk sağlığı adına yapılması gereken tüm çalışmaları yerine getirdik ve sağlık tedbirlerini de alarak eksiksiz uyguladık.
 
Bunun ışığında 01 Haziran tarihinden itibaren ülkemizde kontrollü bir şekilde sağlık ve hijyen tedbirlerinin uygulanması koşuluyla sosyal ve ekonomik hayatın normalleşme sürecine girildi. Tedbir amacıyla kapatılan birçok işletme ticari faaliyetlerini yeniden sürdürmeye başladı.
 
Bu noktada salgınla mücadele kapsamında kapatılarak Belediyemiz Kapalı Pazar Yerinde halkımıza hizmet veren semt pazarlarımız da kontrollü normalleşme süreci kapsamında tekrar ait olduğu mahallelerimizde kurulmasına Kaymakamımız, Oda Başkanlarımız ve Esnafımızla yaptığımız görüşmeler sonucunda karar verildi.
 
Hem Pazarcı esnafımızın hemde ulaşımda çeşitli sorunlarla karşılaşan vatandaşlarımıza daha fazla zahmet vermemek amacıyla alınan bu karara karşın kurulacak olan semt pazarlarında esnafımızın ve halkımızın ilk günkü gibi maske ve eldivenlerini takmalarını, sosyal mesafe kurallarına dikkat etmelerini önemle rica ederiz.

Haber Tarihi : 6/14/2020 1:07:22 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR