SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

Cemaat Koleji Fakülte Olacak !

Cemaat Koleji Fakülte Olacak !

Bandırma Kayacık Mahallesi TOKİ evlerinde Cemaate ait yarım kalmış binanın devri ile ilgili yerel bir gazeteye açıklamalarda bulunan Bandırma AK Parti İlçe Başkanı Alp BOSTANCI, bu binanın Bandırma 17 Eylül üniversitesine verilmesi konusunda mahalle sakinlerinden çok sayıda istek olduğunu söyleyerek, BOSTANCI ayrıca şunları söyledi. "Bizde binanın üniversiteye verilmesi konusunda aynı düşünceler içerisindeyiz." dedi.
 

İnşaatı yarım kalan Bandırma TOKİ Evlerinde bulunan cemaat binsaının kamuya devredilmesinin ardından, bu binanın ne amaçla ve kimler tarafından kullanılacağı konusunda çeşitli görüşmeler ortaya çıktı. Binanın Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi'ne Devredilmesi ağırlıklı olarak kabul edildi. Mahalle halkından çok sayıda vatandaşı kendisini arayarak, binanın Üniversiteye devredilmesi konusnda istekte bulunduğunu ifade eden Bandırma AK Parti ilçe Başkanı Bostancı "Kayacık Mahallesinde yaşayanlar gerekirse bir imza kampanyası başlatacaklarını bana ilettiler. Bölgenin ekonomik değerinin artması, yeni yaşam bölgelerinin gelişmesi hepimizin ortak dileğidir. Üniversiteler her zaman ortak dileğidir. Üniversiteler her zaman bulundukları bölgeye ekonemik olarak katma değerler yaratırlar. Refah seviyesini yükselttikleri gibi o bölgenin eğitimine ve kültürüne de olumlu katkılar yapar.
 

Bu yüzden eskiden cemaate ait şimdi kamının olan bu binanın Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi'ne devir edilmesi konusuna ve bir fakültenin orada yerleşke olarak kullanılmasını uygun görüyoruz. TEKİ'de öğrenci yurtlarının da olduğunu düşündüğümüz de bölgenin tam bir üniversite bölgesi olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Balıkesir Millet vekili Sema KIRCI hanımefendi de olayı yakından takip ediyor. Onunda aynı görüşte taşıdığını söyleyebilirim. O bina Üniversite için çok uygun konumdadır. Milletvekilimiz sema kırcının ve ilçe Kaymakamımız Tuncay SONEL'in katkılarıyla binanın Üniversiteye kazandırılması için çaba sarf edeceğiz. Kuşkusuz, binanın fiziki şartlarının tamamlanması için belli bir bütçeye ihtiyaç duyuluyor. Bunun içinde binanın Üniversite devredilmesi ve bütçenin bu kanalla bulunması gerekiyor. Bunların sonucunda Bandırma'ya yakışacak kaliteli bir Üniversite için bir adım daha atmış olacağız." dedi.

Haber Tarihi : 12/15/2016 1:41:35 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR