SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

ŞENGÜL : 19 Mayıs Bir Milletin küllerinden yeniden doğuşunun adıdır.

ŞENGÜL : 19 Mayıs Bir Milletin küllerinden yeniden doğuşunun adıdır.

Türk genci Türk İstiklali ve Türkiye Cumhuriyeti'nin yılmaz bekçisi bugün ve yarınların en büyük güvencesidir. Milletin istiklâlini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.


"19 Mayıs 101 yıl önce Samsun'dan Ulusal Egemenliğe atılan ilk adımdır. Milletimizin bağımsızlık yolunda umutlarının yeşermeye başladığı ve Kurtuluş Savaşımızın da başlangıcını temsil eden 19 Mayıs 1919, aynı zamanda aziz milletimizin, İstiklal ve istikbaline her koşulda sahip çıkacağını tüm dünyaya ilan ettiği tarihtir. O gün Samsun’da yakılan istiklal meşalesi, milletimiz için bağımsızlığın müjdecisi olmuş; azim, cesaret ve inançla verilen eşsiz bir mücadele ile sonuçlanmıştır. Milli mücadele ruhunun rehberliğinde, birlik, beraberlik içinde sarsılmaz bir inançla devletimizin ilelebet payidar kalması hedefinden asla sapmayacak, dün olduğu gibi bugün de milli birliğimize yönelen her türlü tehdide, Samsun'a çıkan iradenin sahip olduğu inançla cevap vereceğiz. Bu kararlı duruşumuzun altındaki en güçlü dayanağımız, motivasyonumuz elbette ki gençlerimizdir. Gençlerimiz ülkemizin sadece yarınlarını değil, enerji, dinamizm ve gelişim potansiyelimizin kaynağını temsil etmektedir.


Milletimizi sahil-i selamete ulaştıran Bandırma Vapuru’nun, özgürlük limanına demirlediği, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sonsuza dek yürüyeceğimiz bağımsızlık yolunu aydınlatan meşaleyi yaktığı ve en büyük görevi Cumhuriyetimizi sonsuza kadar korumak, yaşatmak ve gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak olan bütün gençlerin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun” dedi.

ALİ ŞENGÜL
MÜSİAD BANDIRMA ŞUBE BAŞKANI
Haber Tarihi : 5/19/2020 12:54:38 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR