SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

Bozcaada’ya Nasıl Gidilir?

Bozcaada’ya Nasıl Gidilir?

Yaz aylarında yerli ve yabancı turistler tarafından tercih edilen Bozcaada hakkında merak edilenler oldukça fazladır ve gidecek olanlar için Çanakkale'ye bağlı Bozcadaya ulaşım internette en çok arananlar arasındadır.

Kış veya yaz aylarında bölgeye ulaşmak isteyenler için Bozcaada’ya nasıl gidilir? sorusunun deniz yolu ile olduğu için tek cevabı vardır. Kara yolundan Ezine Geyikli'ye ulaştıktan sonra her saat başı düzenlenen Gestaş arabalı vapur seferleri ile 20 dakikada . Bozcaada'ya ulaşabilirsiniz.

Geyikli'ye Ulaşım

Geyikli'ye ulaşımın farklı yöntemleri bulunmaktadır. Yolculuk konusunda özellikle tercih edilen yönteme göre daha farklı sürelerde ulaşım sağlanabilir. 

Araç ile ulaşım sağlamak isteyenler İstanbul’dan Assos’a geçerken farklı yolları tercih edebilirler. Gelibolu’dan Lapseki’ye 20 dakika da geçiş sağlanır. Aynı şekilde Eceabat’tan Çanakkale’ye 15 dakikada geçiş yapılmaktadır. Araç ile yolculuk yapacak olanlar feribot saatlerini inceleyerek buna göre hareket edebilirler. 

 

Bozcaada’ya Feribotla Ulaşım 

Feribot özellikle adaya ulaşmak isteyenler yaygın olarak tercih ettiği yöntemler arasında yer almaktadır. İstanbul’dan Bozcaada’ya geçecek olanlar Bozcaada ulaşım konusunda hızlı feribotla kısa sürede ulaşım olanağı elde edebilirler. Gün içerisinde sabah ve akşam saatlerinde yapılan seferler sayesinde yaz ve kış aylarında ulaşım sağlayacak olanlar belirlenen saatlere göre hareket edebilirler. 

Yenikapı’dan Bandırma’ya hızlı feribotla gidecek olanlar için yolculuk 2 saat kadar sürüyor. 

Otobüsle de bölgeye geçiş sağlanabilir. Farklı bölgelerden adaya gelecek olanlar özellikle değişen ulaşım süresi nedeniyle en uygun seçeneği tercih edebilirler. Çanakkale’den kalkan otobüsler ile ulaşım sağlanabilir. Metro, Kamil Koç veya Pamukkale otobüs firmaları özellikle bölgeye geliş sırasında düzenlenecek olan seferlere göre tercih edilebilir. Kış ve yaz dönemine göre yapılan sefer saatleri değişebilir. 

Bozcaada’da Konaklama 

Ulaşımın yanı sıra Bozcaada otelleri adada konaklamak isteyenlerin en çok araştırma yaptığı Google'da aramalara arasındadır. Özellikle tatil amacı ile bölgeye gelecek olanlar konaklamak amacıyla farklı adresleri tercih edebilirler. Bozcaada da kalacak olanlar için otel, pansiyon ve butik oteller bulunmaktadır. Yaz sezonunda istenildiği gibi tatil yapılması için hizmet veren otellerin belirlemiş oldukları fiyatlar üzerinden hizmet alınabilir. 

Bozcaada otelleri yaz sezonunda yoğunlaşan talepleri karşılamaktadır. Otelde konaklamak istemeyenler için pansiyonlarda kahvaltı dahil seçeneklerin değerlendirilmesi daha uygun fiyatlarla konaklama olanağı sağlamaktadır. Yaz sezonunda sorun yaşamak istemeyenler erken dönemde rezervasyon işlemlerini yaptırabilirler.
https://www.otel10.com/oteller/bozcaada-otelleri sayfasındanda popüler oteller hakkında araştırma yapabilirsiniz.

Haber Tarihi : 2/7/2020 4:54:49 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR