SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

SONDAKİKA : Biga'da Kapalı Pazar Yeri Çatısı ÇÖKTÜ !

SONDAKİKA : Biga'da Kapalı Pazar Yeri Çatısı ÇÖKTÜ !

Bölgemizde etkisini gösteren yoğun kar yağışı sebebiyle Biga'da Bulunan Kapalı Pazar Yerinin Çatısının Büyük bir Bölümü Büyük Gürültüyle Çöktü.. Halk Pazarının Kapalı Olması büyük şans olarak değerlendirilirken Olayda ufak çaplı yaralanmalar haricinde ciddi bir problem yaşanmadı

Biga Belediyesinden Gelen Açıklama ;

Aşırı kar yağışı sonrası 20 bin metrekare alana sahip Kapalı Pazaryeri çatısının bir bölümü, aşırı kar birikmesi nedeniyle 10 Ocak 2017, Salı yani bugün çökmüştür. 16:23:16'da başlayan çökme yaklaşık 30 sn sürmüştür. Kapalı pazaryerinin diğer bölümünde de aşırı kar birikmesi nedeniyle çökme riski devam etmektedir.

6 Ocak Cuma günü pazaryeri giriş ve çıkışlarının araç ve yaya giriş çıkışına kapalı olması büyük bir felaketi önlemiştir. Şu ana kadar yapılan belirlemelere göre bir vatandaş hafif yaralanmıştır. Biga İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Biga Belediyesi Zabıta Müdürlüğü desteğiyle çevre güvenliği ivedilikle sağlanmıştır. Biga Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri ile Biga Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler ilk müdahaleyi gerçekleştirdiler. Çanakkale İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'ne bağlı ekipler de şu an itibariyle müdahaleye başladılar. Şu ana kadar can kaybına rastlanmamıştır. Detaylı bilgilendirme daha sonra yapılacaktır.HAVADAN GÖRÜNTÜ !

Haber Tarihi : 1/10/2017 6:18:17 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR