SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Mezuniyet Töreni Büyük Bir Coşkuyla Gerçekleşti

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Mezuniyet Töreni Büyük Bir Coşkuyla Gerçekleşti

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi 4. Yılında Bandırma 17 Eylül Stadyumu’nda düzenlenen mezuniyet töreni ile 2018-2019 eğitim-öğretim yılı mezunlarını verdi.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir’in ev sahipliğindegerçekleşen törene, Balıkesir milletvekilleri Adil Çelik, Ahmet Akın ve Yavuz Subaşı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Manyas Kaymakamı Muhammed Kaya, Karacabey Kaymakamı Yusuf Gökhan Yolcu, Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, Balıkesir eski milletvekilleri Namık Havutça, Ali Osman Sali ve İsmail Özgün başta olmak üzere il ve ilçeprotokolü, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Akademik personeli ve öğrencilerin aileleri yoğun ilgi gösterdi.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Mezuniyet Töreni, bayrak ve flama eşliğinde mezun öğrencilerin gruplar halinde tören geçişi yapmalarının ardından, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından sahne alan Halk Oyunları ekibinin gösterisi büyük beğeni topladı.
 
Mezuniyet töreninin açış konuşmasını yapan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, “ Öğrencilerimizle, velilerimizle, hocalarımızla, siz değerli konuklarımızla bugün burada toplanmamızın nedeni, ailelerin gözbebeği, bizim de varlık sebebimiz ve ülkemizin geleceği olan öğrencilerimizin mezuniyet sevincini paylaşmaktır.
4 yaşında ama 26 yıllık kökleri olan bir üniversite olarak bu yıl da yeni mezunlarımızı hayata uğurlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Bugün hem mutluyuz, hem de gururluyuz; 3.000 civarındaki son sınıf öğrencimizi mezun etmenin heyecanını, pırıl pırıl gençlerimizi hayata uğurlamanın, ülkemize kazandırmanın gururunu ve sevincini yaşıyoruz.
 
4. kuruluş yılını idrak eden bir üniversite olarak bu yılın bizim için özel bir önemi daha var. İki yıl önce Bandırma Onyedi Eylül Üniversitemiz Meslek Yüksekokulları’ndan mezun olan ilk önlisans öğrencilerimize diplomalarını burada vermiştik, bu yıl da sizlerin huzurunda ilk lisans mezunlarımıza diplomalarını vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Her şeyden önce, yılları geride bırakıp da mezun olma aşamasına gelmenizden dolayı hepinizi en içten duygularımla kutladığımı belirtmek isterim.
 
Zorlu üniversite eğitimi sürecinden geçtiniz. Ailelerinizden uzakta, birçok zorluğa katlandınız. Şimdi mezun olmanın haklı gururunu yaşıyorsunuz. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nin bu yeni döneme sizi çok ciddi bir donanımla hazırladığına inanıyorum." dedi.
Haber Tarihi : 7/8/2019 12:12:35 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR