SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

SONDAKİKA : Bandırma'ya SEL Uyarısı !

SONDAKİKA : Bandırma'ya SEL Uyarısı !

Şehrimiz ülkemizin doğu illerinde kış aylarında yaşanandan daha fazla kar yağışını gördü. İlçemizde bu yönde bir afet merkezi olmadığı için Belediyelerimiz hazırlıksız yakalandı ve Halkımız çok mağdur durumda kaldı. 5 Günlük Kar Sıkıntısının ardından Çarşamba günü ile birlikte Bandırma'mız şiddeli yağmurun etkisi altında kalacak gibi gözüküyor. Hava tahminlerinde Salı Akşamı başlayacak yağmur çarşamba günü kendini güneşe bırakacak olsada Perşembe günü yoğun yağmur yağışı tekrar geri gelecek.

Konuyla İlgili Belediye Başkanı Mirza Şu Şekilde Açıklamada Bulundu...

Kentimizi 5 gündür esir alan kar yağışı yoğun bir şekilde lapa lapa yağmaya devam ediyor. Meteorolojiden aldığım bilgilere göre akşam saatlerine kadar aynı şekilde devam edecek. Çarşamba günü kar kesilecek ancak bu kez akşamında yoğun yağmur etkili olacak. Yağmurda karların erimesine yol açacağı için sel tehlikesi var.
Şu an Bandırma'da kar kalınlığı 92 cm bundan önce gördüğü enyüksek kar kalınlığı 33 cm. Elimizdeki tüm imkanlarla ve personel ile mücadeleye devam ediyoruz. Allah yardımcımız olsun ve başka felaketlerden korusun.

 

KAR TEKRAR GELECEK Mİ ?

Yaşanacak yoğun yağmurun ardından Önümüzdeki Salı Günü kar yağışının tekrar başlaması bekleniyor. Ancak salı günü gelecek kar yağışının etkisini bu derece göstermesi beklenmiyor.

 

Haber Tarihi : 1/10/2017 1:19:02 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR