SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

Meclis Başkana 12 Milyon TL Borçlanma Yetkisi Verdi

Meclis Başkana 12 Milyon TL Borçlanma Yetkisi Verdi

Bandırma Belediye Meclisi’nin Mayıs Ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi. Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun’un CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısı üzerine Ankara’ya gitmesi nedeniyle hem Belediye Başkanlığı’na hem de Belediye Meclisi’ne CHP’li Belediye Meclis Üyesi Fatma Sibel Salı vekalet etti.

 

Salı, meclis gündemi öncesinde yaptığı kısa konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Ankara Çubuk’ta yapılan saldırı ile ilgili tepkilerini dile getirdi.


Fatma Sibel Salı 19 Mayıs tarihinin önemine yönelik olarak Atatürk’ün Samsun’a taşıyan Bandırma Vapurunun bir maketinin Bandırma’ya yapılmasına konusunda çalışma başlattıklarını belirtti.


Bandırma Belediyesi’nin Pazartesi günü itibari ile 7,5 Milyon Lira civarında ödemesi gereken borcu olduğunu belirten Başkan vekili Salı, Belediye işlevlerinin sorunsuz bir şekilde devam etmesi için Belediye’nin Halkbankasından 60 Ay vadeli 12 Milyon lira kredi almayı planladıklarını ve bunun için başkan Tolga Tosun’a yetki verilmesini talep etti. Yapılan oylamanın ardından Ak Partili ve MHP’li meclis üyeleri bu konuya red oyu verdiler. Önerge oy çokluğu ile kabul edildi. Meclisin Haziran oturumu bayram sonrasında 10 Haziran 2019 akşamı saat 19.30’da yapılacak.

 
Haber Tarihi : 5/4/2019 12:36:32 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR