SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

Bandırma'da 2000 kişiye istihdam

Bandırma'da 2000 kişiye istihdam

Cumhur İttifakı AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz, Bandırma'da 2 bin kişiye istihdam sağlayacak Yüksek Güç ve Enerji Laboratuvarı kuracaklarını kaydetti. Dünyada 9 adet bulunan söz konusu laboratuvar Türkiye'de ilk kez Bandırma'ya kazandırılacak.

DÜNYADA 9 ADET MEVCUT

Yücel Yılmaz; yüksek ve orta-yüksek teknoloji üretme altyapısının geliştirilmesi, yurtiçi üretim oranının arttırılması ve yurtdışında yapılan testlerin yurt içinde gerçekleştirilmesi hedefiyle 3'ü Avrupa’da olmak üzere dünyada toplam 9 adet olan Yüksek Güç ve Enerji Laboratuvarını Türkiye'de ilk defa Bandırma'ya kazandıracaklarını ifade etti. Laboratuvarın Ömerli Köyü mevkiinde bulunan 300 dönümlük alana yapılması planlanıyor.


BALIKESİR TEKNOLOJİ ÜRETECEK

Yüksek güç ve enerji laboratuvarı ile Balıkesir'in teknoloji üretim alanında da önemli bir değere sahip olacağını vurgulayan Yücel Yılmaz, Bandırma, Ömerli Köyü mevkiinde bulunan 300 dönümlük alanda inşa edilecek olan, içerisinde 14 laboratuvarın yer alacağı Yüksek Güç ve Enerji Laboratuvarı'nın yanı sıra alçak-orta ve yüksek gerilim onay merkezinin de kurulacağını ifade etti.

 
Haber Tarihi : 3/14/2019 3:55:48 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR