SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

UĞUR MUMCU BANDIRMA'DA ANILDI

UĞUR MUMCU BANDIRMA'DA ANILDI

Araştırmacı gazeteci Uğur Mumcu katledişinin 26. yılında Bandırma’da bir etkinlik ile anıldı. CHP İlçe Örgütü ve Atatürkçü Düşünce Derneğinin işbirliği ile düzenlenen anma programı Barış Manço Kültür merkezinde gerçekleştirildi.

 

CHP İlçe Başkanı Niyazi Yeloğlu yaptığı açılış konuşmasında sadece Uğur Mumcu değil b topraklarda yetişen birçok aydın emperyalist güçler tarafından öldürüldü diyerek “ Tetiği kimin çektiği önemli değildir. Aydınlar siyasal İslamcılar gibi karanlık güçleri rahatsız ediyorlardı. Bu güçlere karşı direniş yükselince 12 Mart ve 12 Eylül darbeleri yapıldı. Ancak yapılan tüm darbeler ve baskılar bu milletin kalbindeki Mustafa Kemal Atatürk sevgisini silemedi. Bugün ise bıçak kemiğe dayanmıştır. Aydınların ve Atatürkçülerin üzerindeki baskı iyice artmıştır. Ancak bizleri susturamayacaklar. Uğur Mumcu ve katledilen diğer aydınlar asla unutulmayacaktır. “

Uğur Mumcu, namussuz karanlık güçlerin en çok korktuğu isimdi diyen ADD Bandırma Şube başkanı Serdar Polat “ Ülkesini seven Atatürk’ün aydınlık yolunun yılmaz bir savaşçısı, döneklerin başının üstünde sallanan keskin bir kılıçtı Uğur Mumcu. O ülke çıkarlarını düşünerek yanan kalpaklı bir Kuvayi Milliyeciydi. Bugün Uğur Mumcu’ya her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Ülkenin yeni Uğur Mumcu’lara ihtiyacı olsa da bu kolay olmuyor. Işıklar içinde uyu Uğur Mumcu. “

Bandırma Belediye başkan Vekili Sami Türkmen yaptığı konuşmada “ Uğur Mumcu bu ülkenin yetiştirdiği en korkusuz kalemiydi. Ülkesini seven, Atatürkçülüğün yılmaz savunucusuydu. Cumhuriyet değerlerinin tehlikeye düştüğü, yalanın soygunun kol gezdiği bu günlerde onu daha çok arıyoruz. Ne yazı ki 26 yıldır failler hala bulunamadı. Uğur Mumcu aydınlığın simgesiydi. Bedenini yok etseler de düşüncesi hala yaşıyor. Onu anarak değil anlayarak aramalıyız. “ dedi.

Etkinlik Uğur Mumcu’nun hayatını anlatan slayt gösterisi ile devam etti. Abisi ve arkadaşları Uğur Mumcu’nun yaşantısından ve mücadelesinden kesitler sundu. Anma programın son bölümde de Grup Cakabando müzik dinletisi sundu.

Bandırma Şehir
Haber Tarihi : 1/25/2019 12:01:37 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR