SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

Kıl dönmesine kısa sürede mucize çözüm

Kıl dönmesine kısa sürede mucize çözüm

 

Kuyruk sokumu bölgesinde ağrılı, akıntılı ve iltihaplı şişlik olarak kendini gösteren ve kişinin hayatını ıstıraba çeviren ‘Kıl Dönmesi’ artık kısa sürede tedavi edilebiliyor.

 

Halk arasında kıl dönmesi olarak bilinen Pilonidal Sinüs hastalığına, ameliyatsız tedavi imkanı sunan Genel Cerrahi Uzmanı Doktor Tuğçe Karaçay, uyguladığı tedavi yönteminin ameliyat kadar başarılı olduğunu belirterek, "İşlem 15- 20 dakika sürüyor ve hasta yürüyerek taburcu oluyor" dedi.

Kadın-erkek, genç-yaşlı, tüylü-tüysüz ayırt etmeyen baş belası Kıl Dönmesi! Latince adı çok afili; Kist Dermoid Sakral ama kendisi tam bir ıstırap! Eski yöntemlerle iyileşmesi 3 ayı bulabilen bu hastalıkta yeni yöntem radyofrekans cihazıyla yapılan ''Mikrosinüsektomi'' işlemi sonunda hasta aynı gün taburcu olur ve 3 günde normal hayata dönüş imkanı bulur.

Neden bu yöntem?

Bu yöntem sayesinde hastada daha az doku hasarı meydana geldiğini belirten Bandırma Royal Hastanesi Genel Cerrahi bölümünde görev yapan Op. Uz. Dr. Tuğçe Karaçay, “Neşter veya koter gibi kalın uçlu aletler yerine milimetrik uçlu radyofrekans iğnesi ile sadece hastalıklı doku çıkartılarak daha az doku hasarı, daha küçük yara, daha hızlı iyileşme sağlanır” dedi.
Haber Tarihi : 1/20/2019 3:29:17 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR