SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

BİLSEM’den Avrupa Birliği Proje Atağı

BİLSEM’den Avrupa Birliği Proje Atağı

BİLSEM “Avrupa Birliği’nde Özel Yetenekli Öğrencilerde İletişim Becerilerini Geliştirmeye Yönelik Çalışmalar” isimli projenin hazırlıklarına başladı.

Bandırma Bilim ve Sanat Merkezi, (BİLSEM) Özel yetenekli öğrencilerin eğitiminde görev alan öğretmenlerin iletişim becerileri konusunda bilgi, beceri ve yetkinliğini artırmak, İletişim becerileri ile ilgili Avrupa’daki yeni yaklaşım ve yöntemleri yerinde incelemek ve eğitim faaliyetlerimizi bu yenilikçi anlayışa göre düzenlemek için başlatılan proje için çalışmalara başladı.

Konu hakkında bilgi veren Okul Müdürü Levent Obuz, “Bandırma Bilim ve Sanat Merkezi Edebiyat Öğretmeni Melek Dinçer’ in yürütücülüğünü üstlendiği, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi KA-101 Okul Eğitimi Personel Hareketliliği kapsamında hibe almaya hak kazanan 2018-1-TR01-KA101-050586 numaralı “Avrupa Birliği’nde Özel Yetenekli Öğrencilerde İletişim Becerilerini Geliştirmeye Yönelik Çalışmalar” isimli projemizin hazırlık çalışmalarına Bandırma Bilim ve Sanat Merkezi proje ekibi olarak başladık.

Bu amaçla Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan’ ın makamına yaptığımız ziyarette projemiz ile ilgili bilgi paylaşımında bulunduk. Özel yetenekli öğrencilerin eğitiminde görev alan öğretmenlerin iletişim becerileri konusunda bilgi, beceri ve yetkinliğini artırmak, İletişim becerileri ile ilgili Avrupa’daki yeni yaklaşım ve yöntemleri yerinde incelemek ve eğitim faaliyetlerimizi bu yenilikçi anlayışa göre düzenlemek projemizin temel hedeflerindendir.

Bu hedefler doğrultusunda, proje kapsamında okulumuz öğretmenlerinden oluşan dört kişilik bir ekip, özel yetenekli öğrencilerde iletişim becerilerini geliştirmeye yönelik beş günlük bir eğitim almak için Avusturya’nın Viyana kentine hareketlilik faaliyetinde bulunacaktır.” Dedi.
Haber Tarihi : 1/15/2019 7:50:42 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR