SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

Karateciler 4 kişi gidip 8 madalyayla döndüler

Karateciler 4 kişi gidip 8 madalyayla döndüler

 

Okul Sporları kapsamında Balıkesir’de gerçekleştirilen Karate yarışmasına katılan Bandırma Anadolu Lisesi ve Ayyıldız Anadolu Lisesinin Karatecileri, kategorilerinde dereceye girerek toplam 8 madalyayla okullarını başarılı bir şekilde temsil ettiler.

 

2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları kapsamında düzenlenen Karate Turnuvası, Balıkesir Şehit Turgut Solak Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi. Yarışmalara Balıkesir merkez başata olmak üzere Bandırma, Manyas, Gönen, Kepsut, Edremit ve Susurluk’tan toplam 100’ün üzerinde sporcu katıldı. Büyük çekişmeye sahne olan turnuvada Minikler kata dalında 10 kategoride yarışırken, Yıldızlar ve Gençler ise kata ve kumite olmak üzere toplam 55 kategoride yarıştılar.

Karate Turnuvasına Bandırma Anadolu Lisesi’nden Beyda Danış, Bahar Bozkurt, Mete Durmuş katıldıkları kata ve kumite dalında toplam 6 madalya alarak okullarını başarılı bir şekilde temsil ettiler. Ayyıldız Anadolu Lisesi’nden katılan Anıl Atakay ise yine katıldığı kata ve kumite dalında başarılı olarak 2 madalya ile okulunu başarılı bir şekilde temsil etti.

Milli Karate Antrenörü Levent Karaçay eşliğinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını yürüten başarılı sporcular, okullarına kazandırmış oldukları madalyalar nedeniyle çok mutlu olduklarını ifade ederek, başarılarını uluslararası düzeye çekeceklerini söylediler.

Karate Antrenörü Levent Karaçay ise sportif açıdan Bandırma’nın kapasitesinin çok yüksek olduğunu, bu olan potansiyelin desteklenerek ortaya çıkarılması gerektiğini belirterek, “il düzeyindeki almış olduğumuz bu başarıyı tabiki çok önemsiyorum. Ancak Bandırma’da çok başarılı olabilecek yetenekte çocukların olduğunu biliyorum. Bu anlamda; akademik bir altyapıya sahip olan antrenör olarak bu yetenekli çocukların mutlaka desteklenmesi gerektiğine inanıyorum. Her branş için söylüyorum, sportif açıdan eğer yeteri kadar destek olunursa Bandırma’dan uluslararası başarı yakalayabilecek çok sayıda sporcunun olduğuna yürekten inanıyorum. Mevcut koşullarda bize destek olan başta Sayın Kaymakamımız Günhan Yazar, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürümüz Hüseyin Elüstün’e çok teşekkür ediyorum.

Katıldıkları kategorilerinde başarı göstererek toplam 8 madalya alan Bandırma Anadolu Lisesi ve Ayyıldız Anadolu Lisesinin öğrencilerini ve destek veren bütün yöneticileri tebrik ediyor ve hepsine teşekkür ediyorum.” Dedi.

Karate İl Temsilcisi Uluslararası Hakem ve Milli Antrenör Ertan Tunç ise yarışmaların başarılı bir şekilde ve sorunsuz olarak tamamlandığını ifade ederek, “Karate branşında Balıkesir olarak önemli başarılar elde ediyoruz. Çok sayıda milli düzeyde sporcumuz var. Bu başarıyı olimpik düzeye taşımak içinde daha çok çalışıyoruz. Bilindiği gibi Karate Branşı 2020 yılında Tokyo’da yapılacak olan Olimpiyatlarda yer alacak. Başta Federasyon Başkanımız Esat Delihasan olmak üzere bütün camianın olimpiyatlarda başarılı olmak için çok ciddi bir şekilde çalışıyoruz. Bizde Balıkesir olarak bu başarıda pay sahibi olmak için gerekenleri yerine getirmek adına mücadele veriyoruz. Bu anlamda bütün ilçelerde olduğu gibi Bandırma’da bu başarıda önemli bir yere sahip.” Dedi.
Haber Tarihi : 1/15/2019 2:55:57 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR