SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

KAVGAYA KARIŞMA BELEDİYE BAŞKANI OL

KAVGAYA KARIŞMA BELEDİYE BAŞKANI OL

Edip Uğur ile Zekai Kafaoğlu arasındaki çekişmeye çok fazla taraf görünmeyerek siyasette doğru hamleler yaptığını düşünen ve şimdilerde Ak Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Yücel Yılmaz, İl Öğrenci Meclisi’nde öğrencilere kendi deneyimlerini örnekleyerek tavsiyelerde bulundu.

Balıkesir İl Öğrenci Meclisi’nin yeni dönem ilk toplantısı Balıkesir Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya 20 ilçeden 60’a yakın öğrenci ile birlikte Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, Karesi Belediye Başkanı ve AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yücel Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantının açılış konuşmasını yapan İl Öğrenci Meclis Başkanı Kuzey Aydaş, 20 ilçeden gelen öğrencilere teşekkür etti. Aydaş; “Balıkesir İl Öğrenci Meclisi’nin yeni dönem ilk toplantısını gerçekleştiriyoruz. Sınıf temsilciliği başladığım bu görevde meclis başkanlığına seçildim. Destek veren herkese teşekkürler. Bu toplantı bizler için çok önemli olacaktır. Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

YILDIZ: “KENDİNİZE İNANIN”

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız da konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Yaklaşık 1 ay önce seçimi gerçekleştirdik. Büyük bir demokrasi şöleni yaşandı ve başkanımız sizlerin oylarıyla seçilerek göreve başladı. Bundan sonraki süreçte güzel işlere imza atılacağını düşünüyorum. Balıkesir’in geleceği burada. Geleceğin kaymakamları, büyükşehir belediye başkanları, belediye başkanları bu salonda. Yeter ki kendinize inanın ve güvenin.”

“KAVGAYA GİRERSENİZ YIPRANIRSINIZ”

Konuşmasının başında gençlere idol seçmeleri tavsiyesinde bulunan Karesi Belediye Başkanı ve Ak Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, kendisinin bir çok konuyu ağabeyinden öğrendiğini ifade ederek, dil bilmenin önemini fark ettiğini ve İngilizce bölümü okuyarak üniversite yıllarında rahat ettiğini söyledi.

Öğrencilere ‘Kavgaya girerseniz yıpranırsınız’ diyen Başkan Yılmaz, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Öğrenci meclis seçimi vardı. Hazırlıkta okurken ben el kaldırdım. 2.sınıfta ise senato başkanı oldum. Çünkü herhangi bir marjinal gruba girmeyen tek bizler vardık. Diğerleri birbirlerini seçmemek adına bizleri seçtiler. Genelde böyle olur. Kavgaya girerseniz yıpranırsınız. Hiç girmezseniz Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olursunuz, üniversite temsilcisi olursunuz. Siz işinize bakın, güzel işler yapmaya çalışın. Siyasette kendinizle var olmadan olmuyor. Önce kendiniz olun. Siyaset yaparak geçimini sağlamak mümkün değil. Siyasetle başlayıp siyasetle devam edilmez.”

“GÜÇLÜ TÜRKİYE SİZLERİN ÜZERİNİZDE KURULACAK”

Güçlü Türkiye’nin gençlerin üzerinde kurulacağını belirten Yılmaz; “2 şeye ihtiyacınız var. Birincisi emeğinizi esirgemeyen, üşengeç olmayan bir yapıya. İkincisi de utanmayacağınız bir geçmişe. Adamın çocukken çaldığı üzümleri araştırır rakipleriniz. Şu yaştan itibaren dengeli ve dürüst bir hayat yaşamanız lazım. Bunlar olursa ne sizi ne de bizi kimse engelleyemez. Güçlü Türkiye sizlerin üzerinize kurulacak” diye konuştu.

DEMİR: “ÜLKEMİZİN GELECEĞİ SİZLERDE”

Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir da konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Gayet güzel bir toplantıdayız. Bir ülkenin geleceği hakkında bir kanaat sahibi olmak istiyorsanız ülkenin gençlerine bakın derler. Bu meclis sizleri yetiştirmek maksatlı size verilmiş bir araç. Önemli olan bu araçta sizin ne yapacağınız. Utanacağınız işler yapmayın. Ülkemizin geleceği sizlerde.” Haber: İlkan TOPRAK
Haber Tarihi : 12/27/2018 6:39:48 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR