SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

BİLSEMDEN VELİLERE YÖNELİK EĞİTİM SEMİNERİ

BİLSEMDEN VELİLERE YÖNELİK EĞİTİM SEMİNERİ

Bilim Sanat Merkezi; ( BİLSEM ) Bu yıl BİLSEM’i yeni kazanan ve destek sınıfını başarıyla tamamlayan öğrencilerin velilerine yönelik eğitim semineri gerçekleştirdi.

BİLSEM’i kazanan özel yetenekli öğrencilerin özellikleri, dünyada ve Türkiye’de verilen eğitim yöntemleri ve müfredat hakkında genel bilgilendirmenin yapıldığı eğitim semineri Bandırma Ortaokulunun konferans salonunda gerçekleştirildi. Eğitim semineri öncesi velileri bilgilendiren BİLSEM Okul Müdürü Levent Obuz, yapılacak eğitimin amacı ve önemi hakkında bilgiler verdi.

Bilim Sanat Merkezi Üstün Zekalılar Öğretmeni Mustafa Komrat ise, özel yetenekli öğrencilerin özelliklerini ve davranış şekillerini anlatarak velileri bilgilendirdi.

Velilere yönelik yapılan eğitimin, BİLSEM’i kazanan çocukları nasıl bir sürecin beklediği konusunda bilgilendirmek olduğunu belirten Üstün Zekalılar Öğretmeni Mustafa Komrat, “ Bugün velilere yönelik yaptığımız eğitimde, Bilim Sanat Merkezini yeni kazanan öğrencilerimizin özelliklerini anlattık. Bununla birlikte özel yetenekli çocukların Dünya ve Türkiye’de eğitimlerinin nasıl yapıldığı hakkında bilgiler verdik. Ve son olaraktan, özel yetenekli çocukların ilk okuldan liseye kadar ki ders müfredatları hakkında genel bilgilendirmede bulunduk” Dedi.

Seminer sonunda bu yıl BİLSEM’i kazanan ve destek sınıfını başarıyla tamamlayan öğrencilere Okul Müdürü Levent Obuz tarafından belgeleri verildi.

 a

Haber Tarihi : 11/20/2018 12:12:31 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR