SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

GÜNEY MARMARA AKTİF MEDYA ÇALIŞANLARI DERNEĞİ AÇILIYOR

GÜNEY MARMARA AKTİF MEDYA ÇALIŞANLARI DERNEĞİ AÇILIYOR

Güney Marmara’da aktif olarak medya ve basın sektöründe hizmet üretenleri sadece sahadaki çalışanlardan ibaret görmeden tümüyle bir çatı altında toplamak amacıyla kurulan Güney Marmara Aktif Medya Çalışanları Derneği 15 Kasım Perşembe günü saat 12:00’de açılıyor. Gazeteci Ali Osman Ata Başkanlığı’nda kurulan derneğin Merkez Ofisi, Kaşif Acar Caddesi Eski Hal Binası B Blok Kat: 3 No:114 adresinde yapılacak kokteyl ile açılacak.

Güney Marmara Aktif Medya Çalışanları Derneği Başkanı Ali Osman ATA yaptığı açıklamada; “ Derneğimizin merkez ofisini 15 Kasım Perşembe günü saat 12:00’de düzenleyeceğimiz kokteylimiz ile faaliyete geçiriyoruz. Güney Marmara’da Bandırma merkezli bir anlayışla her zaman dirsek temasında olduğumuz Gönen, Erdek, Manyas, Susurluk, Adalar’da görev yapan gazeteci arkadaşlarımızı mesleki anlamda tek bir çatı altında toplamak amacıyla derneğimizi kurduk. Derneğimiz üyelerinde sahada aktif olarak görev yapan gazeteci arkadaşlarımızın yanı sıra gazetelerin matbaalarında, mizanpaj servislerinde, reklam bölümlerinde gazeteleri adına her gün yenilenen bir mücadele veren tüm basın emekçilerimiz de var.

Hem yerel hem de ulusal anlamda gazeteciliğin her geçen gün daha zor bir mücadeleye ihtiyaç duyulan sürece girdiği bu günlerde maalesef ülkemizde ekonomik anlamda yaşanan bazı daralmalar başta gazeteler olmak üzere tüm basın camiasını zora sokmuştur. Gazetelerin ihtiyaç duyduğu malzemelerin dövizle ülkemize gelmesi ve bunun yanı sıra döviz fiyatlarının düşmesine rağmen fırsatçı ve stokçu zihniyetlerin zamları geriye almaması maliyetleri kat be kat arttırmıştır. Bu süreçte bazı ulusal ve yerel gazetelerin de yayınlarına ne yazık ki son verdikleri ve mücadelelerini internet ortamında sürdürme kararı aldıklarını görmekteyiz. Tabi ki bu acı gidişatın faturası da yine basın çalışanlarına kesilmekte ve hiç istenmemesine rağmen basın kuruluşlarında da bazı istihdam azalmalarına gidilmektedir. Bu süreçte Bandırma’da ve bölgemizde başta resmi kuruluşlarımız olmak üzere, işadamlarımızın, siyasilerimizin ve her zaman sesi olmaya özen gösterdiğimiz halkımızın manen desteklerine daha fazla ihtiyaç duymaktayız.

Günümüz koşullarında ne kadar zor olsa da özellikle yerel gazeteciliğin devamı kentler için önemlidir. Çünkü yerel gazeteler kentlerin sorunlarını yansıtırken aynı zamanda bulundukları şehirlerin ülkemize ve dünyaya açılan kapısı ve haber organıdırlar. Bu organlara sahip çıkacak yegane güç de kentler ve o kentlerde yaşayan vatandaşlarımızdır” dedi.
Haber Tarihi : 11/14/2018 11:09:20 AM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR