SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

ONUR : 3. Dönemde de Bandırma'ya Sosyal Demokrasinin Bayrağını Dikeceğiz

ONUR : 3. Dönemde de Bandırma'ya Sosyal Demokrasinin Bayrağını Dikeceğiz

Bandırma CHP Belediye Başkan Aday Adayı Ozan Onur BandırmaHaber gazetemize adaylığı konusunda açıklamalarda bulundu. Söyleşi tarzındaki röportajımızda Neden Aday olduğunu ve Bandırma'ya neler kazandırabileceğini açıklayan Ozan Onur sözlerine şu şekilde devam etti;

"35 yıla varan SHP ve CHP üyeliğim var, bu 35 yıllık süreç içerisinde mevcut görev ve sorumlulukların tamamını yerine getirmiş bir arkadaşınızım. 2 dönemdir de Belediye’de hem Meclis üyesi Hem de Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev alıyorum. Kentimizi çok iyi tanıyor ve sorunlarını çok iyi biliyorum.

2009-2014 döneminde Sedat Pekel başkan ile seçildiğimizde Bandırmanın sıkıntıları büyüktü. Ciddi bir su sıkıntımız vardı. Su kanal, temizlik işleri, zabıta, destek hizmetleri, basın yayın, kültür müdürlüğü gibi bir çok alan bana bağlıydı. Bu hiç farkında olmadığını bir dünyayı size müthiş bir rehberlik yaparak öğretiyor. Ben izleyen pozisyonunda izleyen bir insan olmadım her zaman tüm sorunların bir köşesinden tutmaya sahiplenmeye çalışan bir insan oldum. Biliyorsunuz ki Gönen’den gelen içme suyu hattında patlaklar oluştuğunda 45 gün bandırmamıza su verilememişti. Ben o zaman 45 gün işçilerle birlikte sorunun hep merkezinde yer aldım.

Biz Genel Merkeze gidip bizi seçin, bizi aday gösterin deme lüksüne sahip değiliz Biz en azından bu süreçteki yöntemlerin sağlıklı olarak tespit edilip, adayımızın o şekilde belirlenmesini istiyoruz.

Siyasi partinin öncelikli hedefi iktidar olmaktır. İktidar olabilmek içinde yerel yönetimler çok önemli bir araçtır. Bu nedenle bu seçimler çok önemli, bu seçimin bandırmada kaybetme lüksümüzün olmadığını düşünüyorum Diğer aday adaylarımız benim rakibim olarak gözükseler de onlar benim yoldaşım, yarın aday teke düştüğünde biz yine kol kola mücadele etmesini biliriz. 3. Dönem de Bandırmada mutlaka sosyal demokrasinin bayrağını dikeceğiz.

Bandırma Belediyesinin çalışanına 1 kuruş borcu yoksa ve tüm bu çalışmaları borçsuz yapabiliyorsa bu konuda mevcut belediye başkanını kutlamak gerek. Bandırma Belediyesinin Büyükşehir’e talebi çok zor bir talep değildi, koordineli bir şekilde çalışmak istedik. Bu yapılabilseydi Bandırma bu sorunların hiç birisini çekmek zorunda kalmazdı. 5 yıl boyunca yerel gazetelere bakarsanız hep konu Baskinin çukurlarıdır.

Baski çukurları bahane asıl sorun bu kente yapılmayan yatırımlar. Bu arada Baski 5 yıl süreyle aksakala kurduğu küçük bir terfi istasyonu dışında bandırmaya hiç bir yatırım yapmadı.

Yapmadığı içinde bu kent bu yağmurlarda en büyük sorunları yaşadı. Mesela dikkat ederseniz sel felaketinde ordu caddesinde hiçbir sorun yaşanmadı. Biz Migros’un önündeki yer altı sularını bir merkezde toplayıp ordu caddesinden geçirerek İdonun yanında 1400 lük borularla denize döktük. Bu çalışmanın 1,5 katını kurtuluş caddesinde yapmak gerekiyor. Masada anlaşarak kolkola girerek bu kent sevdalıları ile birlikte bu sorunu çözmemiz gerekiyor. Superonline kazıları keşke bizim teknik müdürlüklerimiz ile birlikte projelendirselerdi. Bu kazılan yerlerin kapanması daha sağlıklı olurdu.

Son 5 yıldır eski belediye binamızda 15 adet kursumuz devam ediyor. Yazın bu kentin çocuklarına yüzme eğitimi veriyoruz. İnsanların stresini atabileceği gezip dolaşabileceği meydan ve park düzenlemeleri yapıyoruz. Arkadaşlarımız Türkiye’de ödül almış filmleri sinema kulübümüz ile birlikte halkımızla buluşturuyoruz. Hobi bahçelerinde 300 e yakın vatandaşımız kendi başına stresini atarak tarım yapıyoruz. Eğitim destek evimizde 200 tane öğrencimizi üniversitelere, liselere hazırlıyoruz. Hizmette sınır yok anlayışından çıkarak insana dokunan projeleri rehber edinerek, bu konuda gelen tüm fikirleri dinleyerek ortak çözümlerle yüzümüzü ileriye dönüp yürümemiz gerekiyor.

Bandırma çağdaş bir kent, bandırmayı bu saatten sonra özgürlüklerin kenti olmaktan kimse alıkoyamaz. Kentleri artık AR-GE lerle yani Üniversitenin, sivil toplum kuruluşlarının, şehrin akil insanlarının, meclis üyelerinin fikirlerini görüşlerini alarak yönetmek çok önemli. Bu yüzden ben herkesin kent yönetiminde elini taşın altına sokması gerektiğini düşünüyorum."
Haber Tarihi : 11/9/2018 11:13:09 AM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR