SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

Bandırma'ya Yeni Atatürk Anıtı 10 Kasıma Yetişecek

Bandırma'ya Yeni Atatürk Anıtı 10 Kasıma Yetişecek

Bandırma İDO karşısında bulunan Adnan Menderes Bulvarındaki Havuz kaldırılıyor. 10 Kasıma yetişmesi planlanan çalışmalarda havuz yerine At Üstünde Atatürk heykeli yer alacak ve Atatürk parmağı ile 17 Eylül Son kurşun Anıtını gösterecek şekilde yerleştirilecek.

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Üyesi, Mimar Cemal Adıgüzel, anıtla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Adnan Menderes Meydanı´nda Kurulu bulunan havuzun olduğu yere bir Atatürk anıtı yapacağız. Anıt, yaklaşık 2,5 metrelik bir kaidenin üzerine ve Son Kurşun Anıtımızın bulunduğu Ayyıldız Tepe´yi işaret eden bir şekilde olacak. Taban kaidesi masif mermerden yapılacak. Mermerler, Marmara Adası´ndan gelecek.”

Adıgüzel, “İlçemizde zaten cumhuriyet alanında uzun yıllardır bir anıtımız var. İkincisi de Adnan Menderes Meydanı´nda olacak. Anıt için buradaki havuzu kaldırıyoruz. Bilindiği gibi fıskiye çalıştığında zaten havuzla ilgili çeşitli şikâyetler, sıkıntılar vardı. Bandırma, rüzgârlı bir yer. Fıskiye çalıştığında rüzgâr suları alıp, insanların üzerine götürüyordu. Dükkânların vitrinlerini kirletiyordu. Aynı zamanda bilhassa yaz aylarında içimde elektrik donanımı bulunan havuza çocuklar yüzmek için giriyorlardı. Çocuklar ve insanlar için sıkıntı olabilir diye düşündük. Havuzu kapatmakla hem bu sorunları çözmüş olacağız hem de burasını bir şekilde güzelleştirip, gelecek kuşaklara kalacak bir Atatürk anıtı yapacağız” diye konuştu.
Haber Tarihi : 10/29/2018 9:43:20 AM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR