SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

Mirza : Ustalık Dönemimde Hedef 21 Meclis Üyesi

Mirza : Ustalık Dönemimde Hedef 21 Meclis Üyesi

Belediye Başkanı Dursun Mirza basın ile yaptığı kahvaltılı söyleşide çarpıcı açıklamalarda bulundu. Cumhuriyetimizin 95. Yılını kutlamaya başladığımız bugünü basınla bir araya gelerek kutlayan Mirza; " 5 Yıl Belediye Başkan Yardımcılığı, 5 Yıl Belediye Başkanlığı yaptım. 1 Dönem Daha Belediye Başkanlığı yaparak Ustalık Dönemimi tamamlayarak Yaptığımız Projelerle Bandırma tarihine iz bırakmak istiyorum" şeklinde konuştu.

Mirza basından gelen sorularada yanıt verirken sözlerine şu şekilde devam etti; Cumhuriyetin ilanını kutladığımız bugün Ulu Önder Atatürk'ün yaptığı devrimlerle Ülkede Din ve Devlet İşleri birbirinden ayrıldı ve Laiklik İlkesi Uygulanmaya başladı. Ancak özellikle 50li yıllardan sonra Laik Cumhuriyetimize yönelik hesaplaşma içine girenler ülkemizi yavaş yavaş bugünkü duruma kadar getirdiler.

Basın Mensuplarının Genel Merkez tarafından Mirza çizik yedi CHP tarafından bir çok il, ilçe Belediye Başkan Adayları açıklandı Ancak Balıkesir yada Bandırma açıklanmadı sorusu üzerine Mirza; Bu söylemler Parti içinde ve dışında benim yeniden Belediye Başkanı olmamı istemeyen kişilerin yaratmaya çalıştığı algı operasyonudur. Açıklanan Başkan Adaylarının birçoğunda açıklananların tek aday olduğunu belirten Mirza özellikle o listenin içinde 12 Aday varki Kurultay olsun diye en başta imza veren arkadaşlarımızdan... Dursun Mirza'da imza verdi diye Genel Merkez üstünü çizdi tezi bu sebepten dolayı tamamen bir algı operasyonudur. Şeklinde konuştu.

Yine Basın Mensuplarından gelen Aday adaylık sürecinde yatırılan ücretlerin fazla olması konusunda görüşlerini belirten Mirza; Karşımızda devletin tüm olanaklarını kullanan ve bunları kullanmaktanda hiç çekinmeyen bir İktidar Partisi var. Biliyorsunuz ki seçim süreci çok pahalı bir süreç... Biz CHP olarak bilinenin tüm aksine İşbankasından hiç bir pay almıyoruz. Atatürk'ün Cumhuriyet Halk Partisi kullanımına bıraktığı %30'luk hisse yine Atatürk'ün isteği üzerine çeşitli Vakıf ve Kurumlara aktarılmaktadır. Bu konuda bizim kasamıza tek kuruş girmemekte... CHP olarak tüm aday adaylarından alınan ücretler Genel Merkez seçim işleri biriminde toplanarak gerekli Seçim harcamalarında kullanılmaktadır. Bu konuda partimizi eleştirmemiz gerekirse Yerelden toplanan paraların yerellerde kalmasıdır. Biz bu konu üzerinde çalışmalarımızı sürdüyüroruz." şeklinde konuştu.
Haber Tarihi : 10/28/2018 6:22:17 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR