SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

Karateciler kuşaklarını Kaymakamın elinden aldılar

Karateciler kuşaklarını Kaymakamın elinden aldılar

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren, Antrenör Levent Karaçay yönetiminde çalışmalarını sürdüren Bandırmalı Karateciler girdikleri kemer terfi sınavında başarılı olarak yeni kemerlerini takmaya hak kazandılar.

Karate Federasyonunun belirlemiş olduğu faaliyet programına göre yılda 3 kez yapılan kemer terfi sınavında, bulundukları kemerin bir üstündeki kemere terfi edebilmek için ter döken ve başarılı olan karateciler hak ettikleri kemeri, Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü Hüseyin Elüstü, İlçe Emniyet Müdürü Soner Duran, Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan ve Milli Eğitim Şube Müdürü İhsan Parlak’ın elinden aldılar.

Karatecilerle kısa süre sohbet eden ve sporun faydalarından bahseden Kaymakam Yazar, bütün sporcuları tebrik ederek başarılar diledi.  

Yeni kuşaklarını bellerine takan karatecilerin sevinçleri gözlerinden okunurken, bu sevince ailelerde eşlik etti.

Karate Eğitmeni Levent Karaçay Karate denince insanların aklına şiddetin geldiğini, ancak bunun hiçde doğru olmadığını belirterek, "sporcularımız başarıyla sınavlarını geçtiler. Bütün sporcuların heyecanına aileleri de ortak oldu. Yaptığımız Karate sporu özellikle gelişim çağındaki çocukların hem mental hemde fiziksel olarak doğru bir şekilde gelişimlerine destek olur. Yapılan uluslararası araştırmalarda ‘Şiddet içeren sporlar’ arasında en son sırada yer alıyor. Özellikle hiperaktif çocuklarda ve sosyal yönü zayıf olan kişilerde çok olumlu faydaları bilinmektedir. Sağlık durumu uygun olan her yaştan insanlar bu sporu rahatlıkla yapabilir. Karate sporunu herkese öneriyorum. Özellikle 6-16 yaşlarında ki çocuklara” şeklinde konuştu.
Haber Tarihi : 10/14/2018 1:51:07 AM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR