SON DAKİKA
BandırmaHaber.Com.TR

2018 Bandırma Kuşcenneti Festival Programı Belli Oldu

2018 Bandırma Kuşcenneti Festival Programı Belli Oldu

Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza yapmış olduğu basın açıklamasıyla bu yıl 29. düzenlenecek olan Uluslararası Bandırma Kuşcenneti Kültür ve Turizm Festivali programını tanıttı.

EYLÜL AYINDA BANDIRMALI FESTİVALE DOYACAK

10-16 Eylül tarihleri arasında “Sahil Şenlikleri” ile başlayacak festival programı ay sonuna kadar sürecek. Konu ile ilgili Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza düzenlediği basın toplantısında, festivalden önce 10-16 Eylül tarihlerinde Sahil Şenlikleri Düzenleneceğini ve bu şenliklerde daha çok Bandırmalı Sanatçıların sahne alacağını açıkladı.

Mirza; “Bandırmadan birçok müzik, tiyatro, folklor ve dans grupları Sahil Şenlikleri kampsamında anti tiyatroda kurulacak sahne içinde her akşam Bandırmalılarla buluşacak. Ayrıca gençlerimizin sevdiği ünlü rap grupları Sahil Şenliklerinde sahne alacağını belirtti”

Festival programında festival yarışmaları, panel ve söyleşiler, tiyatro, çocuk tiyatroları, klasik müzik dinletisi, salon ve meydan konserleri gibi bir çok farklı etkinlik bulunduğunu söyleyen Dursun Mirza şunları söyledi;

“29. Düzenlene Uluslararası Kuşcenneti Kültür ve Turizm festivali etkinlikleri kapsamında 2 adet festival yarışması düzenliyoruz. Bunlardan bir tanesi “Sevgi Duvarı” projesi adı altında seramik temalı bir yarışma olacak. Barış Manço kültür merkezi karşısındaki duvarda Türkiye’nin önde gelen seramik sanatçılarının hazırladığı sevgi temalı çalışmalar bir araya getirilerek sevgi duvarı oluşturulacak ve bu duvar orada sürekli olacak kalacak. Seramik sanatçılarımızın yaptığı çalışma 19 Eylülde açılacak halkımızla buluşacak.

İkinci yarışmamız ise “Bandırma” temalı hediyelik eşya yarışması olacak. Değişik kentlere gittiğimizde Bandırmayı anımsatacak bir hediye götürmeyi istiyoruz, ancak bu konuda çok zahmet çekiyoruz. Bu fikirden yola çıkarak Bandırma temalı hediyelik eşya yarışmasını düzenledik.  20 Eser şuan ilk elemeyi geçmiş durumda bu eserlerde Melih Çınar Sergi salonunda sergilenerek halkın beğenisine sunulacak.

Festival programımızda 3 Adet tiyatro ve çocuk tiyatroları yer almakta. Ayrıca 3 farklı sergi festival etkinliklerimiz kapsamında Bandırmalılarla buluşacak. Bunlar Cam&Seramik sergisi, Banfag Üyelerinin çektiği Bandırma Temalı fotoğraf sergisi ve Hediyelik Eşya sergisi.

Ayrıca Bandırmada büyümüş genç Youtuber kardeşimiz Ruhi Çenet’te 23 Eylül Pazar Günü santral kültür merkezinde hayranlarıyla buluşacak.

4 Büyük Meydan konseri ve önemli sanatçıların katılacağı salon konserlerimiz olacak.

Salon Konserlerimizde

19 Eylül Julide Özçelik Konseri (Barış Manço Kültür Merkezi)

20 Eylül Ceren Gündoğdu Konseri (Santral Kültür Merkezi)

21 Eylül Cuma Mazlum Çimen Konseri (Barış Manço Kültür Merkezi)

22 Eylül Cumartesi Zamanda Yolculuk (Klasik Müzik dinletisi) Santral Kültür Merkezi

Ayrıca 4 Büyük Meydan konserimizde

20 Eylül Perşembe BURAY

21 Eylül Cuma Ece Seçkin

22 Eylül Cumartesi CEZA

23 Eylül Pazar Demet Akalın

Halkımızla buluşacak.

 

Haber Tarihi : 9/3/2018 7:07:02 PM
BANDIRMA'DAKİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ...

Copyright © 2016 - Bandırma Haber.Com.TR